Як вилікуватися від анорексії.

Модельні стандарти і мода на худорлявість грає з юними дівчатами злий жарт: юні леді часом настільки захоплюються дієтами, що перестають відчувати межу між стрункістю і дистрофією. У боротьбі проти анорексії потрібна допомога фахівців і підтримка близьких людей.
Інструкція
1
Підступність анорексії полягає в тому, що ця хвороба із соматичними симптомами має психічні коріння. Особи, які страждають нею, не помічають переходу від турботи про власне тіло до патології і втрати об'єктивних уявлень про свою зовнішність. Деякі юні особи навіть мріють захворіти на анорексію, щоб позбутися зайвої ваги. Однак це абсолютно помилкове уявлення про характер даної недуги: ні про яке легкому розставанні з кілограмами мови не йде. Хвора постійно відчуває муки голоду, супроводжувані страшними душевними терзаннями і ненавистю до себе за кожен проглинула шматочок. Найчастіше анорексія вражає дівчат на тлі якоїсь психічної травми (розлучення батьків, проблеми в родині, страх статевого дозрівання), хвороба розвивається на тлі завищених вимог до себе, прагнення до недосяжним стандартам.
2
Важлива підтримка близької людини. Якщо ваша дочка, сестра чи подруга схильна до депресії на грунті ставлення до свого зовнішнього вигляду, поставтеся до цього серйозно. Ранимою дівчині вкрай важко, коли її спроби привести своє тіло в порядок зустрічають байдужість або глузування. Підтримайте прагнення подруги або рідної людини вести здоровий спосіб життя, утримуючи її від радикальних кроків.
3
Зверніться до фахівців. Якщо втрата ваги склала більше 10% - обов'язково потрібно звернутися до терапевта і дієтолога. При схудненні більш ніж на 30-40% потрібно госпіталізація з примусовим введенням поживних речовин, так як під загрозою опиняється робота серцевого м'яза і всього організму. Відвідайте психолога або психоаналітика, який допоможе зрозуміти причини відмови від їжі.
4
Усвідомте, що кілограми не мають ніякого відношення до прийняття власного «я». Прагненням списувати всі свої проблеми на фізичний недолік властиво і дорослим, а вже підлітки в цьому «процвітають» ще сильніше. Якщо вам здається, що тільки худенькі дівчата можуть бути щасливі в особистому житті і затребувані в кар'єрі, озирніться на безліч прикладів зворотного. Крім подіуму є безліч цікавих і творчих професій, де оцінюється не параметри тіла, а особисті якості і таланти.
Зверніть увагу
Ознаками анорексії вважаються: відмова від їжі; втрата хоча б 10% маси тіла; аменорея протягом трьох місяців. Донедавна анорексія вважалася винятково жіночим захворюванням, проте сьогодні 5% випадків припадає на молодих людей підліткового віку. Цією недугою, як правило, страждають особи віком від 12 до 30 років.
Для того щоб організм «отямився» після анорексії - захворювання, пов'язаного з порушенням харчування і приводить до дистрофії, потрібно дуже багато часу і сил. На жаль, деякі наслідки практично незворотні, але при правильному лікуванні все ж можна досягти позитивних результатів і успіхів.
Інструкція
1
Зверніться по допомогу. Якщо ви усвідомлюєте, що самостійно не можете адекватно оцінювати свою вагу і стан, то вам потрібна допомога грамотних фахівців. Вони допоможуть оцінити ступінь захворювання і призначити необхідне лікування.
2
Погоджуйтеся з курсом лікування. Він може включати в себе як внутрішньовенне харчування, для того щоб організм отримував необхідні компоненти, так і курс лікування в психіатричній лікарні, після якого ви зможете об'єктивно оцінювати свою вагу.
3
Дотримуйтеся постільного режиму. Так як організм вкрай ослаблений і потребує відпочинку, його потрібно повною мірою забезпечити необхідним. Тимчасове полегшення оманливе - протягом тривалого часу організм слабшав, і йому потрібно буде не менше часу, щоб відновитися.
4
Зверніться до лікаря-дієтолога. Він врахує особливості вашого організму і призначить такий режим харчування, який допоможе вам відновити життєві сили і зміцнить загальний стан організму. Не нехтуйте призначеної дієтою. Зазвичай вона розрахована на 6-разове висококалорійне харчування. Така система харчування спрямована на те, щоб організм якнайшвидше відновився, а втрачену вагу повернувся. При правильному харчуванні цілком реально протягом місяця набрати близько 3-х кілограмів.
5
Відвідуйте групи з психологічної підтримки. Тут ви зможете впоратися з емоційними труднощами, якими обумовлено ваше захворювання, навчитеся правильно ставитися до своєї зовнішності і харчуванню в цілому. Крім цього, в таких групах ви познайомитеся з людьми, які борються з такою ж проблемою, і спільними зусиллями зможете перемогти її, разом ділячись набутим досвідом.
6
Попросіть родичів отримати консультацію психолога. Саме від їхньої поведінки залежить ваше швидке одужання в домашніх умовах. Отримавши консультацію, вони зможуть уберегти вас від можливих зривів, які сповільнять процес реабілітації.
7
Зберігайте оптимістичний настрій. Він важливий при лікуванні будь-якого захворювання (а при анорексії тим більше) з огляду на те, що є ймовірність зривів, які потрібно вчитися попереджати або успішно долати.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=SUbOm9r5kUg
Зверніть увагу
Якщо втрати у вазі склали більше 15%, - це говорить про те, що вам необхідно невідкладне лікування. Про те, як лікувати анорексію розповідають багато, але от про те, як вилікувати анорексію знає далеко не кожен. Якщо ви думаєте, що анорексія пройде сама по собі, то не спокушайтеся.
Корисна порада
В основі анорексії лежить невідступне прагнення схуднути, що хворі реалізують шляхом дієти, фізичних вправ, а нерідко і клізм, проносних, блювоти. В результаті зниження ваги перебудовуються обмінні процеси, виникає аменорея, наступають психічні зміни. Як лікують анорексію.