Як розпізнати симптоми грипу.

Першіння в горлі, покашлювання, важкість у голові і нездужання - ці початкові ознаки хвороби цілком можна прийняти за звичайну респіраторну інфекцію. Однак при швидкому наростанні симптомів не варто виключати більш серйозне захворювання - грип.
Інструкція
1
На грип можна захворіти в різний час року, проте пік захворювання припадати на холодний період - зиму і весну. Через здатність вірусу змінювати свою структуру щороку з'являється новий тип, до якого немає виробленого імунітету, навіть при перенесеному раніше грипі.
2
Сприйнятливість до вірусу грипу досить висока. Він передається повітряно-крапельним шляхом. І оскільки його симптоми можуть протікати з різною інтенсивністю і не викликати підозри на грип, деякі переносять його на ногах. І відвідуючи при цьому громадські місця, сприяють його поширенню.
3
З моменту зараження до прояву перших ознак грипу проходить від 12 до 48 годин. При типовому грипі швидко піднімається температура до 38-40оС, з'являється сотрясающий озноб, відчуття закладеності і шум у вухах.
4
Через набряку слизової носа швидко порушується носове дихання, пропадає нюх, іноді з'являється нежить. Сухість слизової горла викликає першіння, покашлювання, яке незабаром переходить в кашель.
5
Через сильної інтоксикації (отруєння) організму продуктами життєдіяльності вірусу, грип протікає з найсильнішою головний, м'язової і суглобової болем, яка приносить відчуття розбитості і ломоти у всьому тілі. Причому створюється відчуття, що болить навіть шкіра.
6
Характерним для грипу ознакою є біль в очах. Через це з'являється сльозоточивість і підвищена световоспріімчівость. Нерідко приєднується кон'юнктивіт.
7
Підвищена температура при грипі найчастіше тримається протягом 3-х днів, рідше довше. І, незважаючи на видиме поліпшення, ще довгий час зберігається слабкість, нездужання, відсутність працездатності, слабкий апетит, а іноді безсоння.
8
Грип більше небезпечний своїми наслідками, ніж перебігом хвороби. А найпоширенішими ускладненнями є запалення легень, отит, ураження серцевого м'яза, запалення менінгеальних оболонок (менінгіт, енцефаліт).
9
Блискавичне перебіг грипу може загрожувати життю хворого, тому не варто займатися самолікуванням. Краще відразу звернутися за кваліфікованою допомогою, яка допоможе полегшити перебіг хвороби і запобіжить тяжкі наслідки грипу.