Як пити сироп шипшини.

Шипшина - чагарник, відомий своїми корисними властивостями протягом дуже довгого часу. Здавна наші предки застосовували цю рослину у вигляді різних відварів, настоїв, чаю, сиропу. В даний час сироп плодів шипшини - дуже доступне, надійне засіб профілактики і лікування багатьох захворювань.
Інструкція
1
Плоди шипшини містять цілий джерело важливих для людини мінералів і вітамінів. У них досить багато заліза, каротину, калію, фосфору, марганцю, магнію, а також антиоксидантів, дубильних речовин, фітонцидів і органічних кислот. Регулярне вживання шипшини підвищує опірність організму інфекціям, надає загальне зміцнює дію, посилює процес відновлення тканин, зменшує проникність судин, допомагає у вуглеводному обміні. Крім того, ягоди шипшини є чудовим протизапальним і жовчогінним засобом.
2
Шипшина є рекордсменом за вмістом такого необхідного, особливо в періоди сезонного сплеску простудних захворювань, вітаміну С. За його кількістю плоди шипшини значно перевершують лимон, апельсин і чорну смородину. Крім цього, сироп шипшини володіє дуже приємним смаком і легким ароматом. Як правило, діти п'ють його з великим задоволенням, не сприймаючи як ліки.
3
При вживанні цього унікального полівітамінний засіб необхідно строго дотримуватися дозування. Малюкам від 2 до 3 років рекомендується пити по половині чайної ложки в день, дітям від 3 до 6 років - по одній чайній ложці один раз на день, хлопцям у віці від 6 до 12 років - одній десертній ложці два або три рази на день. Дорослим призначають по дві або три столові ложки тричі на день. Дозування встановлює лікар, залежно від характеру захворювання і індивідуальних особливостей пацієнта.
4
Як і всі лікарські та профілактичні препарати, сироп шипшини має протипоказання. Його з обережністю застосовують у хворих на цукровий діабет (через великий вміст цукру в препараті), при бронхіальній астмі, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки під час загострення, при вагітності і під час лактації.
Корисна порада
Як і всі лікарські препарати, сироп плодів шипшини необхідно зберігати в сухому і темному місці, недоступному для дітей.