Як вибрати портретний об'єктив.

Для багатьох початківців фотографів портретні об'єктиви стають фактично першою і найважливішою покупкою. Це пов'язано з тим, що вони дозволяють якісно знімати людей, що в свою чергу приносить гарний прибуток, особливо якщо фотограф підробляє на зйомках різних заходів. До вибору портретного об'єктиву необхідно підходити уважно.
Інструкція
1
Оберіть фокусна відстань для портретного об'єктиву. Воно повинно знаходиться в діапазоні від 50 до 200 мм, який дозволяє мінімізувати оптичні спотворення, які необхідно уникати при портретній зйомці. При цьому необхідно визначиться з тим, які в основному портрети ви будете знімати. Якщо ростові, то вам необхідний 50 мм об'єктив. Для портрета по груди або по пояс ідеальним буде фокусна відстань на 85 мм. Якщо ж ви хочете отримувати якісні фотографії осіб великим планом, то зупиніться на об'єктивах з 135 мм і вище.
2
Використовуйте постійне фокусна відстань для портретних фотографій. Для того щоб знімок вийшов максимально якісним, необхідно, щоб пристрій мав мінімум лінз (не більше 7-8), тому рекомендується відмовитися від зум-об'єктивів. Також постійне фокусна відстань володіє великою світлосилою, яка добре позначається на обсязі та пластичності зображення.
3
Зверніть увагу на величину світлосили об'єктива. Портрети рекомендується знімати в діафрагму до 4.0. Це дозволить знімати якісні фотографії при поганому освітленні, створювати ідеальні малюнки Боке, відокремлювати об'єкт від фону і багато іншого.
4
Визначте показник дозволу для портретного об'єктиву. Дана величина позначена кількістю ліній або абревіатурою MTF. Чим вище дозвіл об'єктиву, тим більш різким буде об'єкт, що знаходиться у фокусі.
5
Перевірте наявність автоматичного фокусування. Цей параметр особливо важливий, якщо ви є початківцем фотографом і не вмієте правильно фокусуватися на об'єкті. Якщо є автоматична функція, то ви гарантовано отримаєте чітке зображення і картинка не буде зливатися в одне різнобарвне пляма.
6
Дізнайтеся, чи є в даній моделі портретного об'єктиву лінзи з додатковим розсіюванням. Вони дозволяють отримати контрастні портрети, шкіра людини буде пом'якшуватися легким оптичним розмиванням, а дефекти будуть згладжуватися. Дані ефект також можна отримати за допомогою спеціальних дифузійних світлофільтрів.