Як прибрати нагар з праски. Як убратьпрігар з посуду.

У будинку кожної людини є ціла маса різноманітної побутової техніки, яка здатна зробити життя простіше. Праска є незамінним помічником для кожної господині. Але за ним потрібен регулярний і правильний догляд. Багато стикалися з такою проблемою, як нагар на підошві праски від пригоріла тканини. Так як же прибрати його в домашніх умовах?
Вам знадобиться
  • - таблетка гидроперита, ганчірка;
  • - олівець для чистки праски,
  • - кухонна сіль, чистий аркуш паперу, парафін;
  • - оцет або ацетон , ватяний тампон, вовняна тканина.
Інструкція
1
Для очищення підошви праски від нагару можна скористатися таблеткою гидроперита. В цілях безпеки і виключення різкого неприємного запаху проводите дану процедуру в добре провітрюваному місці. Увімкніть праску в мережу і розігрійте до максимальної температури, проведіть таблеткою гидроперит по забрудненим місцях підошви. При цьому почне активно виділятися газ від таблетки. Вимкніть праску і протріть його вологою ганчіркою, видаляючи частинки забруднення разом з гідропериту. Залишилося лише протерти техніку сухою чистою тканиною.
2
В господарських магазинах (або магазинах побутової техніки) придбайте спеціальний олівець, призначений для чищення праски. Виробники даного засобу гарантують повне видалення накипу, нальоту і нагару від волокон тканини. Ретельно вивчіть інструкцію і нагрійте праску до потрібної температури, акуратно, плавними рухами потріть поверхню підошви олівцем. Потім протріть праска чистою сухою ганчіркою, він стане ідеально чистим і буде легко ковзати по тканині. Олівець абсолютно безпечний у застосуванні і не містить шкідливих домішок.
3
Насипте на білий аркуш паперу тонкий шар кухонної солі. Нагрійте праску і проведіть підошвою по солі, дійте доти, поки забруднення повністю не очиститься. Для досягнення кращого результату можете додати в сіль невелика кількість дрібної стружки парафіну (наприклад, від свічки). Потім можна протерти праска вологою тканиною.
4
Змочіть ватяний тампон або косметичний диск в ацетоні або оцті і потріть забруднену робочу поверхню праски. Після того, як весь нагар очиститься, потріть праска чистим шматком вовни. Якщо таким способом не вдалося очистити праска, тоді рекомендується змочити чисту ганчірку в оцті і поставити на неї праску. Залиште в такому положенні до ранку, за цей час нагар розм'якшиться і відшарується. Протріть підошву вологою, шорсткою тканиною. Бажано проводити дану процедуру в добре провітрюваному місці.