Як очистити пазухи носа. сольовий розчин при застудах.

Захворювання придаткових пазух носа є найбільш поширеними, особливо в період сезонного загострення інфекцій. У цьому випадку ефективним методом лікування на додаток до медикаментозним препаратів, рекомендованим лікарем, буде очищення носа від різних забруднень, в тому числі бактерій і вірусів.
Інструкція
1
Щоб очистити ніс, розчиніть в 300 мл теплої води одну чверть ложки йодованої солі і влийте в будь-яку ємність з носиком. Можна замість йодованої кухонної солі використовувати морську. Потім піднесіть носик посудини до правої ніздрі, голову при цьому нахиліть над раковиною так, щоб ліва ніздря виявилася самою нижньою точкою голови. При цьому дихайте ротом. Далі нахиліть посудину так, щоб вода полилася в праву ніздрю і через пару секунд вилилася з лівої. Якщо вона витікає через рот, нахиліть голову трохи вперед. Після того як вся вода буде вилита, потримайте голову над раковиною, зробіть кілька глибоких вдихів і повторіть процедуру, але вже для іншої ніздрі.
2
Для очищення пазух носа при риніті і гаймориті змішайте 3 частини оливкової олії, 0,5 частини свіжовичавленого соку хрону, 1 частина спиртової настоянки прополісу (10%). Закопуйте отримане ліки в кожну ніздрю по 3-5 крапель протягом 5-7 днів.
3
Є ще один спосіб очищення носа. Закип'ятіть трохи води, додайте в неї половину чайної ложки настоянки прополісу і встановіть каструлю на табурет або низький столик. Сховайтеся ковдрою або покривалом і вдихайте гаряча пара. Зробіть кілька вдихів носом, потім ротом і т.д. Проводите таку процедуру перед сном протягом тижня.
4
Ефективним засобом при очищенні пазух носа від слизу вважаються ванни для голови. Спочатку помістіть голову в посудину з гарячою водою на 5-7 хвилин, потім з прохолодною - на 15-20 секунд. Повторіть процедуру 2-3 рази. Потім витріть голову насухо і залишайтеся в теплому приміщення протягом години. Контрастні ванни необхідно робити 2-3 рази в тиждень.
5
Допомагає розкладанню слизу в місцях її скупчення, в тому числі і в пазухах носа, суміш з хрону (150 грам) і соку, вичавленого з 2-3-х лимонів. Приймати її потрібно по половині столової ложки 2-3 рази на день за 20-30 хвилин до їжі.
Очищення носових пазух можна проводити як в лікувальних, так і в профілактичних цілях. Процедура дозволяє позбавитися від зайвої слизу, усунути запалення і набряк, підвищити захисні властивості слизової оболонки носа. Важливо провести промивання за всіма правилами, інакше лікування не тільки не зробить користі, але й заподіє шкоду.
Вам знадобиться
  • - сіль;
  • - йод;
  • - судинозвужувальні краплі;
  • - медична груша або шприц.
Інструкція
1
Найкраще проводити очищення носових пазух за допомогою стерильного фізіологічного розчину або морської води. Однак не завжди є можливість дістати ці кошти. Можна приготувати цілюще розчин самостійно. Закип'ятіть 0,5 літра води, остудіть до 37 ° С і розчиніть чайну ложку (без гірки) солі. Якщо промивання носових пазух проводиться з профілактичною метою, наприклад, в розпал епідемії грипу, цей засіб буде ефективно. Якщо ви вже захворіли і очищаєте ніс для полегшення стану, додайте до отриманого розчину дві краплі йоду.
2
При сильній закладеності носа перед проведенням процедури висякаєтеся. Якщо дихання і раніше ускладнений, закапайте в кожну ніздрю по 1-2 краплі сосудосуживающего препарату, наприклад «Назівін», «Тизин», «Санорин» і т.д. Почекайте 10-15 хвилин, після чого приступайте до очищення носових пазух.
3
Для проведення процедури підійде невелика медична груша або шприц об'ємом 5-10 мл. Вони повинні бути чистими, а в ідеалі - стерильними. Наберіть в них теплий свіжоприготований розчин.
4
Тримайте голову прямо, не закидаючи назад або убік, інакше розчином можна захлинутися або потрапити в євстахієву трубу. І якщо, захлинувшись, ви відчуєте лише легкий дискомфорт, то в другому випадку ви ризикуєте заробити отит.
5
Плавно натисніть на медичну грушу або поршень шприца. Під тиском рідина спрямується в носові пазухи. Схиліться над раковиною, щоб витекли надлишки розчину, після чого повторіть процедуру з другою ніздрею.
6
Після закінчення процедури знову висякаєтеся і вмивайтеся. Залишки розчину приберіть в холодильник.
7
У профілактичних цілях промивайте носові пазухи двічі на день. У лікувальних - 4-5 разів. Тривалість терапії 5-7 днів. Повторний курс можливий після семиденного перерви.