Як навчити папугу-дівчинку говорити.

Існує думка, що самці папуг краще піддаються навчанню людської мови, ніж самочки, але це далеко не так. Якщо у вас є бажання навчити свою попугаіху парі-трійці фраз, при необхідній підготовці і деякої практиці завдання це цілком здійсненна. Необхідно лише запастися терпінням і не відхилятися від звичної схеми навчання.
Інструкція
1
Не починайте навчання мови занадто рано. Папужки, ледь який покинув звичну жердинку, необхідно спочатку привчити до нового будинку і дати освоїтися. Птах повинна відчути, що ви є її господарем і почати звертати на вас пильну увагу. Тільки в цьому випадку процес навчання пройде швидко і легко. Оптимальним віком для навчання є перший рік життя попугаіхі, але наступні три-чотири роки навчання також можна проводити. Згідно з дослідженнями, папуги все своє життя продовжують вживати слова, вивчені в перші роки.
2
Проводите навчання щодня в ранкові або вечірні години, оптимально - два три рази в день. Тривалість кожного заняття повинна бути не менше півгодини. Ретельно стежте за тим, щоб під час занять птах не могла відволікатися на будь-які предмети. Проводите ваші «уроки» в окремій кімнаті, у відсутності сторонніх звуків або шумів. З клітки приберіть всі іграшки, дзеркала і корм. Учениця повинна повністю зосередитися на тому, чим їй належить займатися.
3
Хвилясті папужки краще копіюють жіночий голос, оскільки він збігається з висотою роботи їхніх власних голосових зв'язок. Якщо навчанням займається чоловік, йому необхідно намагатися говорити більш високим голосом. Фразу, яку ви збираєтеся заучувати з попугаіхой, вимовляєте кожен раз однаково, з однією і тією ж інтонацією і в одному ритмі. Не забувайте про те, що для птиці ваші слова - всього лише варіація пісні, яку вона може перейняти. Буде набагато швидше й простіше, якщо ви не станете ускладнювати завдання різними варіаціями і не будете додавати щоразу нові слова.
Зверніть увагу
Навчанням вашої попугаіхі повинен займатися хтось один. Поки птах не вимовить своє перше слово, краще не мучити її пам'ять і уяву різними голосами і інтонаціями однієї і тієї ж фрази. Після того, як перше слово буде освоєно, можете приступати до спільних дресуванням.
Корисна порада
Уроки найкраще проводити на голодний шлунок. А от після їх закінчення можна погодувати вашу пташку. В цьому випадку навчання піде швидше і простіше.