Як поміняти процесор. Як поміняти термопасту процесор.

Для заміни процесора найчастіше виникають дві основні мотивації: поломка старого комп'ютера або бажання поліпшити його продуктивність. У першому випадку все дуже просто, тому варто розглянути ситуацію, коли процесор замінюється більш новою моделлю.
Вам знадобиться
  • Хрестова викрутка
  • Шматок тканини без ворсу
  • Термопаста
  • Новий процесор
Інструкція
1
Почніть з підбору необхідного вам процесора. Для цього в інтернеті подивіться моделі процесорів, які підтримує ваша материнська плата, і виберіть оптимальний варіант. Увагу варто звертати на кількість ядер, герцовку і вид сокета.
2
Для початку зніміть ліву «стінку» системного блоку. Знайдіть найбільший вентилятор, розташований перпендикулярно материнській платі. Найімовірніше, він буде кріпитися на чотирьох саморезах до материнської плати. Відкрутіть їх все і зніміть кулер разом з радіаторними пластинами. Зверніть увагу, що від кулера до материнської плати йде провід живлення, і запам'ятайте роз'єм, в який він вставлений.
3
Ганчірочкою акуратно очистіть радіатор і вершинку процесора від залишків термопасти. Тепер акуратно відігніть пружинку, притискуючу процесор до сокета на материнській платі, після чого витягніть старий процесор. На його місце поставте новий, заздалегідь підготовлений процессор.Не бійтеся вставити його не тим боком - в сокетах є спеціальні зарубки, що запобігають помилковий монтаж. Якщо у Вас стара материнська плата, то в одному кутку сокета, рівно як і на процесорі, буде намальований трикутник. При установці процесора вони повинні співпасти.
4
Нанесіть термопасту на поверхню процесора. Не варто бути занадто щедрим - це може привести до витікання пасти і псування обладнання. Тепер акуратно вставте радіатор на його законне місце і загорніть саморізи. Буде краще, якщо ви дасте термопасте «підсохнути». Для цього не використовуйте системний блок хоча б півгодини після установки нового процесора.
Зверніть увагу
Простежте, щоб на поверхні процесора не залишилося сторонніх матеріалів. При відключенні будь-яких пристроїв запам'ятовуйте роз'єми, в які вони були вставлені.
Корисна порада
Не чіпайте "вусики" процесорів руками