Як відрізнити метеорит.

прилітає з космосу уламки породи, називані метеоритами, мають досить характерний незвичайний вид. Як правило, їх досить сплутати із звичайним каменем, але вони можуть нагадувати шматки деяких мінералів, наприклад самородне залізо.
Вам знадобиться
  • - каганець з водою;
  • - магніт;
  • - нитка;
  • - лупа.
Інструкція
1
Точного рецепта, як розпізнати метеорит, не маючи вдома власної хімічної лабораторії, дати не можна - адже все метеорити різні за складом. Тим не менш, є ряд факторів, які з високою ймовірністю свідчать про космічне походження зразка. Для початку переконайтеся, що знаходиться у вас в руках шматок породи - твердий і щільний, інакше він просто розвалився б при ударі об землю.
2
Переконайтеся, що ваш передбачуваний метеорит відрізняється від всіх каменів і порід, які ви можете виявити поряд з місцем його знахідки. Метеорити не падають групами, тому не розраховуйте, що знайдений поряд камінчик такого ж виду теж є метеоритом. Швидше за все, ви просто помилилися. Якщо ж нічого подібного вашої знахідку в окрузі знайти не вдається, то можна перейти до подальших дій.
3
Розгляньте поверхню каменю під лупою. Якщо це і справді метеорит, то при падінні крізь земну атмосферу він повинен був сильно розігрітися. Настільки сильно, що у всіх метеоритів злегка оплавляється поверхню, вона покривається тонкою скоринкою спочатку розплавленого, а потім застиглого речовини. Ця корочка може злегка нагадувати оплавлене скло або гладку матову металеву поверхню, яка буває у золотих самородків. Переконайтеся в її наявності.
4
Переважна більшість метеоритів має у своєму складі багато заліза. Наявність заліза можна перевіряти двома методами. По-перше, камінь повинен проявляти магнітні властивості, тобто підвішений на нитці магніт повинен прилипати до нього або хоча б злегка відхилятися в його сторону. По-друге, метеоритне залізо відмінно іржавіє - залиште шматок породи на кілька днів у вологому місці, періодично поливаючи його водою. Якщо він починає набувати рудий відтінок - пішла іржа, що свідчить про наявність заліза.
5
Якщо всі ваші спостереження говорять про те, що знайдений вами камінь є метеоритом, відправте зразок на аналіз до комітету з метеоритів Російської академії наук за адресою: 119991, г. Москва, вул. Косигіна, д. 19. Тільки там вчені можуть провести повноцінну експертизу і дати достовірну відповідь. Вчені обіцяють виплачувати винагороду за знайдені метеорити. Крім того, на законних підставах ви можете володіти метеоритом лише в тому випадку, якщо здали не менше 20% його ваги в профільне науковий заклад, який внесе ваш метеорит в міжнародний каталог.
Метеорити - небесні камені або шматки металу, які прилетіли з космосу. На вигляд вони досить непоказні: сірі, бурі або чорні. Але метеорити - єдине позаземне речовина, яку можна вивчити або хоча б потримати в руках. Астрономи з їх допомогою дізнаються історію космічних об'єктів.
Вам знадобиться
  • Магніт.
Інструкція
1
На поверхні метеорита утворюється плівка, що складається з оплавилася речовини. У складі космічних «бродяг» багато заліза, тому, перебуваючи довгий час на Землі, вони іржавіють. Справжні метеорити зустрічаються не так часто.
2
Лише деякі з них долітають до поверхні планети, більшість же згоряє в атмосфері. Ті, які благополучно приземляються, часто мають конічну форму, що нагадує космічний корабель.
3
Найпростіший, але і самий кращий індикатор, який може дістати обиватель, - це магніт. У всіх небесних каменях присутній залізо, яке і притягується магнітом. Хороший варіант - такий предмет у вигляді підкови з четирехфунтовим напругою.
4
Невелике тяжіння магніту до знайденого каменю не може послужити остаточної оцінкою. І в каменях, народжених в землі, багато копалин, які здатні дати таку реакцію на «притягательно-відштовхуючий» предмет.
5
Після такого первинного тестування можливий метеорит слід відправити в лабораторію для підтвердження або спростування автентичності знахідки. Іноді такі тести тривають близько місяця. Космічні камені і земні їх брати складаються з тих же корисних копалин. Відрізняються вони лише концентрацією, комбінацією і механікою формування цих речовин.
6
Якщо ви думаєте, що у вас в руках не залозистий метеорит, а кам'яний, випробування магнітом буде безглуздим. Огляньте його уважно. Ретельно потріть знахідку, зосередьтеся на невеликій ділянці розміром з монетку. Таким чином ви полегшите собі дослідження матриці каменю.
7
Метеорити мають маленькі сферичні включення, які нагадують цятки-веснянки сонячного заліза. Це відмінна риса каменів-«мандрівників». Цей ефект не можна справити штучним чином.
8
Включення ці мають розмір від одного до восьми міліметрів в діаметрі. Великі плями характерні для кам'яних метеоритів, яких називають хондрити.