Як вивести плями з шкіряного вироби.

Вироби з натуральної шкіри завжди користувалися великою популярністю. Це довговічний, красивий і дихаючий матеріал, що знаходить застосування в найрізноманітніших сферах життя людини. Будь-якого власника вироби зі шкіри цікавлять правила догляду. Так як же правильно вивести плями з шкіряного вироби?
Вам знадобиться
  • - крохмаль, очищений бензин;
  • - кухонна сіль, вода, скипидар, вовняна тканина;
  • - крейда, щітка;
  • - господарське мило, губка.
Інструкція
1
Жирові плями з шкіряного вироби можна видалити таким способом: змішайте в рівних пропорціях картопляний крохмаль і очищений бензин. Повинна вийти своєрідна кашка, яку слід втерти в пляму, залиште на деякий час. Бензин поступово випарується, а крохмаль з шкіри видаліть, гарненько струснувши виріб. Якщо жирна пляма досить насичене, повторіть цю процедуру кілька разів, потім протріть вологою тканиною.
2
Чорнильні плями, випадково з'явилися на шкіряній речі, можна усунути за допомогою звичайної солі. Насипте на місце забруднення товстий шар кухонної солі і злегка зволожите її водою. Залиште сіль на шкіряному виробі на два-три дні. Потім струсіть її з речі і потріть місце плями чистою і вологою губкою. Змастіть скипидаром і начистити до блиску вовняною тканиною або бархоткой.
3
Масляное або жирну пляму на шкіряній речі (сумка, куртка, ремінь і т. Д.) Добре очищається за допомогою звичайної крейди. Засипте місця забруднень подрібненим в порошок крейдою і залиште на добу. Потім струсіть крейдяний порошок і ретельно почистіть м'якою щіткою те місце, де було масну пляму. При бажанні можна повторить процедуру два-три рази, протріть шкіряний виріб вологою губкою.
4
Якщо на шкіряному виробі мається складні плями, з ним без особливих зусиль впорається господарське мило. Намильте їм забруднене місце і швидко, але акуратно, потріть губкою. Потім кілька разів протріть вологою тканиною. Не слід довго тримати мило на шкірі, це може привести до псування вироби (шкіра стане сухою і ламкою). Повторіть процедуру стільки разів, скільки вам буде потрібно для повного усунення плями.
Корисна порада
Не забувайте періодично обробляти шкіряні вироби спеціальним воском або косметичним диском (можна губкою), змоченим в гліцерині. Щоб річ з темної натуральної шкіри придбала первісний блиск, протріть її губкою, змоченою в соку лимона.