Як посадити редиску.

Редиска - родичка редьки. Але якщо редьку людина почала вирощувати ще в давнину, то редис стали саджати на Заході лише з 16 століття. Однак з тих пір редис першим з коренеплодів з'являється на нашому столі ранньою весною - під час гострої нестачі вітамінів. Цей овоч багатий вітаміном С - причому, у формі, яка легко засвоюється організмом.
Вам знадобиться
  • - насіння районованих сортів редису;
  • - перегній;
  • - овочі-сусіди;
  • - плівка;
  • - кошти від шкідників.
Інструкція
1
Готуючи грядки під редис, пам'ятайте, що цей овоч не переносить свіжі органічні добрива. На грядки можна насипати перегній. Редиску не варто садити після редьки і капусти.
2
Підберіть редисці «правильних сусідів». Редис, посаджений поряд з квасолею, виходить великим і ніжним на смак. До того ж, квасоля оберігає редис від паразитів. Також смак редису покращиться, якщо розмістити його близько томатів, часнику, цибулі, гороху, петрушки і крес-салату (краще висадити зелень по периметру грядок з редисками).
3
Для того щоб отримати великий урожай редиски, її треба сіяти рано, вже при ледь помітному потеплінні, - цей овоч не любить довгий світловий день. Насіння можна попередньо не замочуйте, але грядки неодмінно треба рясно зволожити. Накрийте борозенки плівкою, але при цьому поливайте редиску два рази на день. Остаточно приберіть плівку, як тільки з'являться сходи. Регулярно рихлите землю і продовжуйте поливати часто і багато.
4
проріджувати сходи редиски. Залишайте не менше 4 см між рослинами.
5
Убезпечте редиску від равликів і слимаків - любителів поласувати корисним раннім овочем. Використовуйте суміш деревної золи і тютюнового пилу, суперфосфат або метальдегід. Засіб слід розсипати по поверхні ґрунту та навколо грядок (можна зробити це навіть до посіву). А з хрестоцвітими блошками можна боротися за допомогою сухої гірчиці (одна чайна ложка на один квадратний метр).
6
Якщо врожай був вдалим, залиште кілька рослин для подальшого посіву. Стебла треба зривати обережно, вони дуже крихкі. Рослини з великими стручками підвісьте сушитися до кінця зими.
Зверніть увагу
Знаючи «характер» редису, його можна вирощувати навіть вдома на підвіконні або балконі.
Корисна порада
Досвідчені городники радять садити районовані сорти (тобто вибирати пакетики з насінням редиски, вирощеного у вашому регіоні).