Як закрити петлі для пройм. Закриття петель для пройм.

В в'язанні спицями петлі для пройм можна закривати різними способами. Це залежить від фасону виробу, товщини пряжі, візерунка і сучасної моди. Пройми бувають різних видів, наприклад, класична, американська або «сорочкового» покрою.
Інструкція
1
Щоб правильно закрити петлі для пройм в класичному виконанні зробіть наступне: Закрийте спочатку лицьового ряду 3 петлі. Для цього пров'яжіть разом 2 петлі лицьовій, утворену петлю перемістіть на ліву спицю. Пров'яжіть разом наступні 2 петлі лицьовій. Утворену петлю знову перемістіть на ліву спицю. Виконайте те ж саме ще один раз. Так ви закрили 3 петлі.
2
Довяжіте ряд до кінця тим узором, яким ви виконуєте все в'язання. Поверніть роботу виворітного стороною до себе і виконайте ту ж процедуру, тільки пров'язуйте по 2 петлі разом виворітними петлями.
3
Пров'яжіть ряд до кінця. Знову поверніть в'язання, на цей раз лицьовою стороною до себе. Це буде другий ряд, в якому необхідно закрити петлі. В цьому ряду закрийте 2 петлі способом, який описаний вище. Дов'язати ряд, поверніть роботу на виворітну сторону і закрийте 2 петлі.
4
Тепер з лицьового боку закрийте 1 петлю. З виворітного боку також закрийте 1 петлю. Таким чином, ви закрили по 6 петель для пройм з двох сторін виробу.
5
Існує ще один спосіб закрити петлі для пройм. За допомогою цього способу можна закривати петлі в одному ряду з двох сторін.
6
Закрийте 3 петлі спочатку лицьового ряду, способом описаним вище. Пров'яжіть ряд, залишивши недов'язаний наприкінці 4 петлі (на одну більше, ніж вам потрібно закрити). Переведіть всі залишені петлі на праву спицю, що не пров'язуючи. Передостанню петлю простягніть через останню, що не пров'язуючи.
7
Точно так же простягніть інші петлі один крізь одного, крім однієї. Останню петлю пров'яжіть лицьовій. Ви закрили 3 петлі з одного і 3 петлі з іншого боку. Пров'яжіть виворітний ряд. На початку лицьового ряду закрийте 2 петлі звичайним способом, в кінці ряду - 2 петлі, простягаючи їх одну крізь іншу. Провязав виворітний ряд, виконайте те ж саме, щоб закрити ще по одній петлі з кожного боку в'язання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mpXpFv7FIVk
Зверніть увагу
Якщо «ланцюжок», що утворилася після закриття петель, виходить занадто тугий, закривайте петлі спицею на один або декілька розмірів більше. Закриття петель з убавкі. При цьому методі закриття петель «ланцюжок» не утвориться, він використовується для формування кромок, призначених да зшивання.
Корисна порада
Приклад оригінального набору (край вийде зубчиками): * набрати спицями тонший 5 петель, закрити 2 петлі, що залишилися після закриття петлі перенести знову на ліву спицю; повторювати від * до * поки на спиці не буде потрібне у петельок. Пров'яжіть 3 ряди лицьовими.