Як спіймати піскаря.

Бувалі рибалки називають пічкура «тренувальної» рибою, тому що піймати його нескладно, навіть новачкові. Однак щоб клювання був вдалим, необхідно запастися певними снастями і насадками, вибрати правильний водойму і врахувати, що краще піскар клює або на світанку, або перед заходом.
Вам знадобиться
  • - поплавочная вудка;
  • - трехволосная волосінь;
  • - крчюкі на 2, 5 або на 3, 5;
  • - наживка;
  • - підгодовування.
Інструкція
1
Визначтеся з місцем лову. Пічкур - риба невибаглива, водиться і в річках з несильним плином, і в озерах з б'ють підземними ключами, і в Прудкий з джерелами. Найпростіше зловити пічкура на мілинах, у місцях з невеликою глибиною і піщаним дном, де збираються зграйки рибок. Якщо вода не замутнена мулом, косяки пічкурів добре видно зверху завдяки масовості і скупченості особин.
2
Виберіть відповідну вудку. Для лову пічкура найкраще підійде легка поплавочная з трехволосной волосінню. Довжину волосіні зробіть менше довжини вудилища, наприклад, у співвідношенні три на п'ять метрів. Візьміть маленький гачок № 2, 5 або 3, 5. Врахуйте, що вся конструкція повинна бути досить легкою, щоб можна було тримати її в руках кілька годин поспіль, постійно при цьому перекидаючи.
3
Заздалегідь приготуйте наживку. Її вигляд залежить від пори року. Влітку це можуть бути дощові черв'яки, навесні і восени - опариш і мотиль. Врахуйте, що у пічкура великий рот, тому насаджувати краще цілого хробака або його великі шматки, а мотилей - по дві шукі за раз. Насаджують «заглотиш» так, щоб кінчик риболовного гачка стирчав назовні. Якщо риба все ж зірвалася, чи не міняйте наживку: на відміну від інших риб, піскар йде повторно на одну і ту ж насадку. У розпал клювання можна використовувати і хлібний м'якуш.
4
Використовуйте підгодовування, щоб ловля пішла активніше. Її можна купити або виготовити самостійно. Прикормочной суміш, як правило, складається з вареного і подрібненого гороху, панірувальних сухарів, рису, гречки, сухого молока. Протерті компоненти змішайте в підгодовувальні кульки і перед початком лову запускайте в місця скупчення пічкура для притягнення його уваги. Якщо на повноцінну підгодівлю немає часу, покришите на воду хлібні крихти. А якщо рибалка передбачається довгою, утримуйте пічкурів на місці клювання за допомогою годівниці, опущеною на дно і начиненою пшоняною кашею або нарубаними хробаками, змішаними з глиною. Годівницю виготовте з мішечка з осередками, підвішеного на товстому шнурку.
5
Створіть штучну каламуть, якщо піскар раптом перестав клювати в розпал риболовлі. Для цього візьміть палицю із залізним наконечником або весло від човна і протягом декількох хвилин активними рухами розганяйте пісок на дні водойми. Врахуйте, що цей спосіб навряд чи спрацює в полуденний час, особливо при спеці або перед дощем. У такі періоди робіть вимушені перерви в лові, чекаючи кінця дощу і настання вечора.
Корисна порада
Спробуйте вудити відразу на два гачки, якщо ви бачите в процесі рибалки, що пічкура у водоймі багато.