Як виготовити мозаїчну плитку.

Техніка мозаїки широко поширена, з її допомогою прикрашають інтер'єри, різні предмети домашнього вжитку і декоративні об'єкти. Мозаїчні панно, що випускаються промисловістю, досить дороги, але часто не є чимось унікальним. Однак цікаву, неповторну мозаїку можна зробити самостійно з уламків кахельної плитки, керамічного посуду і скла. Особливу складність при цьому становить процес виготовлення шматочків плитки для мозаїки.
Вам знадобиться
  • - уламки будь керамічної плитки (або цілі плитки);
  • - осколки керамічного посуду, кольорового скла, дзеркала;
  • - ручний плиткоріз/кусачки (щипці) для мозаїки/роликові кусачки/склоріз/молоток;
  • - засоби захисту: окуляри, рукавички.
Інструкція
1
Якщо ескіз вашої мозаїки дозволяє використовувати шматочки мозаїки невизначеної форми і різного розміру, то найпростіше для їх отримання скористатися молотком. Оберніть плитку (або інший вихідний матеріал) тканиною і ударяйте молотком по ній, подрібнюючи до потрібних розмірів. Цю процедуру найкраще виконувати не в приміщенні, а де-небудь на відкритому повітрі, або в майстерні.
2
Для отримання мозаїчної плитки певного розміру і форми існує кілька інших способів. Шматочки прямої форми (квадратні, трикутні) краще нарізати на спеціальному плиткоріз, який можна купити або взяти в оренду в магазині інструментів. Перед початком роботи на ньому капніть трохи олії на направляючу рамку і коліщатко, прокреслюють на плитці лінію різу, а також переконайтеся, що це коліщатко добре закріплено.
3
Нанесіть лінії різу на плитку за допомогою фломастера або олівця-склографом. Помістіть плитку в плиткоріз, поєднавши намічену лінію різу і коліщатко пристосування. Підніміть і посуньте ручку плиткореза на себе, трохи натискаючи, - на поверхні плитки утворюється надріз.
4
Потім помістіть спеціальні «крильця» пристосування на край плитки і обережно натисніть рукою на важіль. Якщо плитка не розкололася, можна вдарити по важелю трохи сильніше. Таким чином, можна отримати смужки плитки товщиною до 5-6 мм, якщо плитка досить щільна.
5
Подібним же чином нарізається плитка за допомогою склоріза. Спочатку на неї по зазначеній фломастером лінії нанесіть ризику роликовим склорізом. Потім підкладіть під плитку цвях (щоб його напрямок збіглося з рискою) і розламати її надвоє.
6
Кусачками зробіть фігурну плитку (з вигнутими краями). Помістіть шматок плитки з наміченою лінією зрізу між ріжучими частинами кусачок так, щоб ці частини стикалися з плиткою не по всій своїй ширині, а трохи виступали за її край. Натисніть на ручки кусачок і відламайте шматочок плитки. Рухаючись уздовж фігурної лінії, відрізайте невеликі шматочки матеріалу.
7
Ще більш зручний і тонкий інструмент - роликові кусачки. З їх допомогою можна отримати дуже дрібні плиточки для самих мініатюрних робіт. Принцип роботи простий: помістіть шматок плитки між роликами і натисніть на ручки кусачок.
Зверніть увагу
При роботі з кусачками надягайте окуляри, так як відколюється шматочки розлітаються в різні боки.
Корисна порада
Якщо необхідно вирівняти зрізи отриманих шматочків мозаїки, використовуйте напилок або наждачний папір.