Як виконати повну перевірку на віруси.

Будь-яка антивірусна програма час від часу автоматично сканує ваш комп'ютер на наявність вірусів і шкідливих програм. Але справа в тому, що перевіряються, в основному, системні файли на диску, де встановлена операційна система, оскільки саме вони в першу чергу заражаються вірусами. Але іноді тільки повне сканування дозволить переконатися в безпеці ПК.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows;
  • - антивірусна програма ESET NOD32 Antivirus 4.
Інструкція
1
Далі буде розглянуто процес повного сканування комп'ютера на прикладі антивірусної програми ESET NOD32 Antivirus 4. Завантажити це програмне забезпечення можна на офіційному сайті ESET. Безкоштовний термін його використання становить один місяць.
2
Запустіть програму. В її основному меню виберіть «Сканування ПК», потім зі списку запропонованих варіантів - «Спеціальна перевірка». В наступному вікні слід зазначити такі параметри. В якості профілю сканування встановіть «Глибоке сканування". У вікні «Об'єкти сканування» поставте прапорець навпроти абсолютно всіх доступних об'єктів, включаючи оперативну пам'ять і віртуальні приводи (якщо такі є у вашій системі).
3
Якщо ви хочете просто просканувати ваш комп'ютер без видалення заражених файлів, то знизу вікна встановіть прапорець навпроти рядка «Без очищення». Якщо прапорець не прибрати, то всі знайдені шкідливі об'єкти будуть автоматично видалені. Також ви можете вибрати рівень максимального очищення комп'ютера. Для цього знизу вікна натисніть «Налаштування», після чого у вікні пересуньте повзунок в положення «Ретельна очистка» і натисніть OK.
4
Тепер після завершення всіх налаштувань натисніть "Сканувати". Розпочнеться процес сканування комп'ютера. Його час залежить від потужності ПК, від ємності і наповненості вашого жорсткого диска. У будь-якому випадку процес займе чимало часу. Не навантажуйте в цей час комп'ютер іншими операціями.
5
Після завершення сканування ви зможете переглянути звіт. Якщо ви поставили прапорець біля рядка «Без очищення», і програма виявила віруси, то з їх списком ви зможете ознайомитися в вікні програми після завершення сканування. В цьому ж вікні ви можете видалити заражені об'єкти або помістити їх в карантин. З карантину ви зможете відновити файл в будь-який момент. Якщо серед заражених файлів нічого потрібного вам немає, то найкраще просто їх видалити.
Навіть якщо здається, що на комп'ютері немає вірусів, це не означає, що система чиста і на ній немає шкідливого коду. Більшість шкідливих для комп'ютера програм не проявляє себе до тих пір, поки не будуть досягнуті певні умови. Тому час від часу необхідно запускати перевірку дисків на віруси, навіть якщо з першого погляду здається, що в системі вони відсутні.
Інструкція
1
Завантажте антивірусну програму. Існує величезний вибір антивірусного ПО, а тому при виборі тієї або іншої утиліти керуйтеся цілями та відгуками користувачів, частотою оновлень і кількістю вірусів, які занесені базу. Чим частіше оновлення, тим більше вірогідність того, що програма здатна впоратися з шкідливою програмою і вона повністю захищає систему від проникнення навіть самих нових вірусів.
2
Запустіть інсталяційний файл. Слідуйте інструкціям, які з'являються на екрані. Після закінчення установки обов'язково перезавантажте комп'ютер. Простежте за тим, щоб антивирусник запустився відразу після завантаження системи, оскільки це є бажаним параметром, адже багато вірусів можуть довантажуватися також під час включення.
3
Перейдіть у вікно програми і знайдіть пункт налаштувань. Виставте відповідні параметри, пов'язані з роботою антівірусника, щоб зробити свою роботу максимально зручною. Виставте частоту оновлення антивірусних баз, включені сервіси і висновок сповіщень. Після того, як всі налаштування проведені, ви можете запускати режим «Сканування».
4
Зазвичай в антивірусної утиліти буває два режими сканування. Перший носить назву «Повне сканування», при якому програма повністю перевіряє систему, системні файли і запущені програми, пристрої, підключені на даний момент до комп'ютера, а також процеси, які в даний момент знаходяться в оперативній пам'яті. Повний скан займає велику кількість часу і суттєво навантажує систему. Є другий варіант - «Часткове сканування», при якому ви можете налаштувати додаткові параметри і вибрати пристрої, які програма буде перевіряти.
Корисна порада
Повне сканування не варто проводити щодня, досить робити його раз на місяць. Часткову перевірку робіть 1-2 рази на тиждень, щоб повністю захистити свій комп'ютер від вірусів.