Як визначити попит на продукт.

Перед тим як почати масове виробництво товару або послуги, необхідно вивчити споживчий попит. Існує кілька методів визначення затребуваності продукту до запуску його на споживчий ринок.
Інструкція
1
Проведіть початкове тестування продукту. Для цього роздайте дослідні зразки вашим дилерам, потенційним клієнтам або візьміть участь у профільній виставці. Підсумуйте отримані дані, проаналізуйте всі плюси і мінуси, це стане в нагоді при подальшій доробці продукту перед початком виробництва.
2
Якщо ваш продукт призначений для масового споживання, проведіть опитування покупців. Для цього використовуйте опитувальні листи, які роздайте в місцях можливої реалізації даного виду товарів. Питання складайте таким чином, щоб у відповідях можна було дізнатися, яким би покупець хотів бачити цей продукт, якими функціями товар повинен володіти, і скільки він повинен коштувати. Чим більше купівельних потреб по відношенню до даного товару ви з'ясуєте, тим більше можливості буде у вас для виробництва якісного і високо споживаного продукту.
3
Проведіть аналіз ринку споживчого попиту. Для цього досліджуйте аналогічну продукцію конкурентів, а потім зіставте з даними про попит на свій продукт. Це дасть вам нові ідеї щодо вдосконалення свого товару і допоможе дізнатися про загальну тенденцію розвитку даного товарного ринку. До того ж, ви уникнете повторів вже існуючих і втілених ідей.
4
Визначте цільовий ринок збуту. Він повинен бути максимально спеціалізований, т. Е. При аналізі можливого попиту на свій продукт ви повинні орієнтуватися на конкретну аудиторію. Приміром, вивчення попиту на свій товар з розряду запасних частин до автомобілів безглуздо проводити в продуктових магазинах, і т. Д. Для того щоб зрозуміти ситуацію «зсередини», поставте себе на місце покупця і подивіться на свій товар його очима. Що в ньому привабливо, що є принципово новим і оптимально Чи в ньому співвідношення ціни і якості.
Попит представляє собою залежність між ціною і такою кількістю товару, яку споживачі бажають і можуть придбати за конкретною ціною за окремий проміжок часу. Необхідно розрізняти поняття попит і величина попиту. Величина попиту являє собою кількість товару, яку покупець готовий придбати за окремою ціною, а повний попит на товар являє собою готовність споживача купити товар при різних цінах.
Інструкція
1
Будь-яка ціна, яка призначена компанією-продавцем, позначиться так чи інакше на рівні попиту на продукцію. По кривій попиту можна дізнатися, скільки буде продано товару на ринку за різними цінами за певний відрізок часу. У звичайній ситуації ціна і попит розташовані в обернено пропорційній залежності: чим вище ціна, тим нижче попит. Відповідно, чим нижче ціна, тим вище попит. Піднявши на товар ціну, підприємство продасть меншу кількість товару. Багато споживачів з обмеженим бюджетом при зіткненні з вибором альтернативних товарів стануть менше купувати ті, ціни на які виявляться для них занадто високими.
2
Чутливість попиту по відношенню до зміни ціни характеризується показником еластичності. Даний показник визначає, на скільки відсотків може змінитися одна змінна при зміні на 1% іншої змінної. Якщо попит практично не змінюється під впливом невеликої зміни ціни, значить, він є нееластичним. Якщо ж попит при цьому значно змінюється, то прийнято вважати його еластичним. Знаючи еластичність попиту на товар, що випускається на ринок, підприємець має можливість заздалегідь визначити реакцію споживачів на зміну ціни. Крім цього, показник еластичності при оцінці тенденцій служить вимірником зміни загальних витрат організації в залежності від характеру попиту на товар.
3
Величину поточного попиту можна визначити за допомогою зіставлення обсягу товарів, їх загальної вартості реалізації на даному ринку і виявлення чисельності потенційних споживачів цього товару, які проживають в районі розташування ринку. Визначити перспективний попит можна за допомогою прогнозів, за допомогою застосування різних методів прогнозування з урахуванням наявних тенденцій зміни попиту, дії різних факторів передбачуваних маркетингових зусиль в майбутньому. Оцінка еластичності попиту від ціни покаже ту максимальну ціну, товар за якою може бути ринком прийнятий при певному обсязі продажів.