Як виміряти електричну потужність.

Значення споживаної електричної потужності є показником того, скільки енергії за одиницю часу забирає пристрій у джерела живлення. Для більшості промислових виробів, що харчуються електричним струмом, значення максимальної і номінальної потужності зазначено в супровідній документації. Однак електричну потужність, споживану пристроєм, можна виміряти і самостійно.
Вам знадобиться
  • Амперметр, вольтметр, омметр або мультиметр.
Інструкція
1
Дізнайтеся електричну потужність, споживану яким-небудь пристроєм, на підставі вимірів протікає через нього струму і падіння напруги. Паралельно влаштуванню підключіть вольтметр. Послідовно влаштуванню підключіть амперметр. В якості вольтметра і амперметра можна використовувати мультиметри (тестери) .Ізмерітельние прилади заздалегідь переведіть в необхідні режими роботи. Виставте тип (змінний чи постійний) напруги і струму, а також межі їх максимальних значень. В іншому випадку прилади можуть бути іспорчени.Ізмерьте електричну потужність. Підключіть зібрану ланцюг до джерела напруги живлення. Зніміть показання з амперметра і вольтметра. Обчисліть потужність, помноживши значення напруги в вольтах на значення струму в амперах. Даний спосіб найбільш універсальний. Однак він вимагає одночасного підключення двох вимірювальних приладів.
2
Отримайте значення потужності на підставі знання внутрішнього опору споживача електроенергії і падіння напруги на ньому. Внутрішній опір можна виміряти омметром чи отримати з технічної документації, що додається до досліджуваного пристрою. Падіння напруги вимірюється в момент проведення експерименту таким же чином, як і в попередньому кроці. Для обчислення потужності розділіть зведене в квадрат значення напруги на сопротівленіе.Етот спосіб вимірювання потужності не можна використовувати стосовно до електричних приладів з мінливим внутрішнім опором або до приладів, що володіє значним реактивним опором при харчуванні змінним струмом (трансформатори, дроселі). Наприклад, опір лампи розжарювання, отримане в «холодному» стані, буде значно менше її опору в робочому режимі.
3
Обчисліть потужність на основі значень проходить через пристрій струму і його внутрішнього опору. Ток виміряйте амперметром. Показник потужності отримаєте, звівши значення струму в квадрат і помноживши його на сопротівленіе.Данний спосіб також не варто застосовувати по відношенню до пристроїв з мінливим у часі опором.
Вимірювання електричної потужності проводиться за допомогою включення в електричний ланцюг ваттметра. Також можливе визначення потужності непрямим шляхом, для чого проводяться виміри струму і напруги в ланцюзі.
Вам знадобиться
  • ватметр або мультиметр, викрутка, дроти, ніж
Інструкція
1
Підготовчі операціі.Обесточьте електричну ланцюг шляхом виключення вхідного автомата або вимикача. Підготуйте розрив в електричному ланцюзі. Для цього від'єднайте один з живлячих проводів від вхідного комутаційного пристрою. На його місце приєднаєте необхідний відрізок дроти, попередньо зачистивши кінці на необхідну довжину. Підготуйте два відрізки дроту необхідної довжини. Довжина всіх проводів підбирається, виходячи з розташування електроустаткування і вимірювального приладу.
2
Прямий метод вимірювання мощності.Прісоедініте ватметр до електричного ланцюга. Канал струму підключіть в заздалегідь підготовлений розрив. Канал напруги приєднаєте за допомогою додаткових проводів до вхідного коммутационному влаштуванню. Подайте напругу, шляхом включення автомата або вимикача. На індикаторі приладу визначте величину споживаної потужності.
3
Непрямий метод ізмеренія.Прісоедініте мультиметр в підготовлений розрив електричного кола. Переведіть прилад в режим вимірювання струму. Подайте напругу шляхом включення автоматичного вимикача. Вважайте показання струму з індикатора приладу і запам'ятайте або запишіть їх. Вимкніть напругу. Від'єднайте мультиметр і відновите електричну ланцюг в тому вигляді, в якому вона перебувала до початку вимірювань. Подайте напругу. Переведіть мультиметр в режим вимірювання напруги. Проведіть завмер значення живлячої напруги шляхом дотику щупами приладу до вихідних клем комутаційного пристрою. Отримане значення напруги також запам'ятайте або запишіть. Обчисліть споживану потужність , перемноживши виміряне значення струму на значення напруги. Якщо струм вимірювався в амперах, а напруга в вольтах, отримана величина буде мати розмірність - Ватт (Вт).
Зверніть увагу
Всі операції з монтажем і демонтажем обладнання слід проводити при повністю знеструмленою ланцюга.