Як вишити килим.

Саморобний вишитий килимок зробить затишною дитячу і додасть елегантність спальні або вітальні. Килимок можна вишити хрестиком, гладдю або гобеленовим швом. Але можна купити спеціальну голку, і тоді ваше махровий творіння буде по техніці виконання дуже схоже на фабричне. Вишити на такому килимку ви можете все, що вам подобається.
Вам знадобиться
 • - голка для вишивання килимів;
 • - тканина-двунитка для основи;
 • - дерев'яні рейки або готова рамка;
 • - шпалерні цвяхи;
 • - вовняні або напіввовняні нитки;
 • - котушкові нитки (краще бавовняні);
 • - голка;
 • - в'язальний гачок;
 • - кулькова ручка;
 • - клей ПВА;
 • - поролоновай губка;
 • - вода.
Інструкція
1
Оберіть малюнок. Постарайтеся, щоб деталі були досить великими. Якщо ви вперше вишиваєте килим, краще уникати дрібних фрагментів і тонких колірних переходів.
2
Зробіть рамку за розміром майбутнього килимка. Невеликі вироби можна вишивати і на пяльцах, але це не дуже зручно. З тканини викроїте прямокутник або квадрат. Він повинен бути більше майбутнього килимка сантиметрів на 5-10 в кожну сторону. Ширина припусків залежить від товщини рейки. Натягніть тканину на рамку і закріпіть її шпалерними гвоздиками. Нанесіть на виворітну сторону малюнок. Це краще робити кульковою ручкою. Майте на увазі, що робочою поверхнею у вас буде виворітна сторона, тобто малюнок потрібно переводити в дзеркальному відображенні.
3
Всуньте чорну або темно-коричневу вовняну нитку в килимову голку. Це зручніше за все робити за допомогою звичайної катушечной нитки, втягати в голку з широким вушком. Вишийте малюнок по контуру. Наприкінці акуратно обріжте нитку, щоб не залишилося навіть маленького кінчика. Всуньте нитку основного кольору і теж прошийте зображення по контуру. Кольоровий шов повинен йти поруч з чорним, але ближче до центру деталі, і ніде з лицьового боку не перетинати стібки попереднього ряду. Точно такими ж лініями заповніть всю деталь, з кожним швом просуваючись від країв до центру. Цим способом вишийте всі інші деталі, а потім заповніть і вільні простору.
4
Закріпіть петлі і зніміть килимок з рамки. Переверніть свій виріб лицьовою стороною вниз. Розведіть клей водою. .Аккуратно Умочіть в нього губку і змастіть виворітну сторону, не залишаючи вільних просторів. Робити це потрібно дуже акуратно, щоб клей не просочився на лицьову сторону. Залиште своє творіння в такому положенні на декілька годин, щоб клей як слід висох.
5
Обробіть кромки. Зробити це можна різними способами. Обшийте його тасьмою, смужками тканини в тон або контрастними, обв'яжіть гачком. В останньому випадку переважніше взяти ті ж самі нитки і зв'язати по контуру ряд стовпчиків з накидом, вводячи гачок в просвіти між волокнами тканини.
Корисна порада
По краю килима можна зробити облямівку з геометричним або рослинним орнаментом.Начінать вишивати зручніше з самих дрібних деталей. Пряжа може бути будь-який, але килимок з вовняних або вовняних ниток буде м'якше і більше схожий на фірмовий. Можна використовувати залишки шерсті.