Як скласти репортаж.

Щодня ми отримуємо величезний обсяг інформації: слухаємо новини вранці під час сніданку, читати газети в перервах, дивитися спеціальні випуски останніх вістей. Безсумнівно, одним із найбільш цікавих, яскравих і живих жанрів журналістики є репортаж. Подача інформації саме в такому ключі завжди викликає непідробний інтерес у аудиторії. Головне, правильно його скласти.
Інструкція
1
Запам'ятайте, що головний і єдиний об'єкт репортажу - це подія, актуальне на даний момент і що викликає інтерес у аудиторії і накладає відбиток на сучасну дійсність: страйк залізничників, відставка президента, стихійне лихо. Основний принцип - оперативність. Чим швидше ви розповісте про подію всім глядачам або читачам, тим краще: у репортажі не може бути слова «вчора» і вже тим більше фрази «на днях».
2
Розрізняють два види репортажу: ситуативний і тематичний. І якщо до другого ви можете підготуватися заздалегідь, вивчити необхідну інформацію, а зйомки можуть тривати кілька днів (наприклад, а тему голоду в Африці), то при підготовці ситуативного репортажу на обдумування його ходу у вас буде тільки час по дорозі до місця події. Постарайтеся використовувати його ефективно, щоб на місці не розгубитися і швидко зібрати весь матеріал.
3
Головне в репортажі - ефект присутності: глядач (слухач, читач) має відчувати себе в гущі подій. Для цього постарайтеся відзняти максимально видовищний відео- або фотоматеріал, запишіть шуми з місця події, візьміть інтерв'ю в очевидців і учасників події. Під час телерепортажу журналіст може з'явитися в кадрі, щоб озвучити якісь обставини або останні новини на тлі того, що відбувається. Намагайтеся бути максимально об'єктивними при подачі матеріалу і уникати висновків і оцінок, що виражають вашу особисту точку зору або гарячу підтримку однієї зі сторін
4
Намагайтеся вивудити максимально повну інформацію в учасників або організаторів заходу, дізнатися всі важливі факти і донести їх до аудиторії. Крім того, намагайтеся помічати цікаві моменти, які можуть зачепити глядача чи читача, затримати його інтерес на вашому репортажі. Адже, як відомо, основні факти пройдуть у всіх засобах масової інформації, а щось цікаве і незвичайне виділить ваш репортаж серед загального потоку інформації.
5
Як правило, репортаж починають з головного, щоб людина відразу міг зрозуміти, що сталося і що сталося. А потім вже додаються свідчення очевидців, обстановка під час події, причини або наслідки, до яких подія призвела або може призвести.
6
Якщо ви подаєте матеріал «в прямий ефір», намагайтеся вести репортаж з гущі подій, частина репортажу нехай залишиться без журналістських коментарів (вигуки гасел і вимог, стрільба з кулеметів, плескіт хвиль цунамі), так матеріал залишить більше враження у глядача. Говорити тут доведеться найбільш лаконічно і чітко, тільки основні факти. Але якщо ви раптом помітили розвиток якоїсь дії в стороні, важливого з інформаційної точки зору, обов'язково відразу ж розкажіть про нього глядачеві і покажіть картинку. Так ви збільшите ефект присутності, а репортаж викличе найбільший інтерес.