Як варити шишки. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Варення і «мед» із соснових шишок - справжні ліки, смачне і корисне. Їх цілющі властивості здавна відомі на Русі. Додають такі ласощі в чай і п'ють при застуді, ангіні, кашлі і бронхіті.
Вам знадобиться
  • Для варення із соснових шишок:
  • 1 кг шишок;
  • 1 кг цукрового піску (на літр рідини);
  • 3 літри води.
  • Для «меду» із соснових шишок:
  • 75-80 штук шишок на літр води;
  • 1кг цукрового піску на літр настою.
  • Для варення із соснових шишок за старовинним рецептом:
  • 1 кг шишок;
  • 1 кг цукру.
Інструкція
1
Варення з соснових шішекМолодие соснові шишки переберіть, промийте, покладіть в каструлю і залийте водою. Поставте каструлю на маленький вогонь і варіть години чотири. Зніміть відвар з вогню і поставте в прохолодне місце годин на 10-12 настоюватися. Потім відвар процідіть через друшляк і викиньте розварені шишки. А з залишився рожевого кольору киселю доварити варення. Для цього додайте в нього цукор, перемішайте, поставте на невеликий вогонь і доведіть до кипіння, знімаючи пінку і акуратно помішуючи. Хвилин п'ять прокип'ятіть на слабкому вогні, зніміть з плити і остудіть. Через деякий час знову доведіть до кипіння і проваріть кілька хвилин на маленькому вогні. Варення повинне вийти прозорим і густим. Розкладіть варення із соснових шишок по стерильним банкам і закрийте кришками.
2
«Мед» із соснових шішекПереберіте молоді зелені шишки, ретельно промийте і залийте водою. Вона повинна покрити шишки на 1-2 сантиметри. Закрийте кришкою і поставте на вогонь. Кип'ятіть протягом 20 хвилин. Потім зніміть відвар шишок з вогню і відставте на добу настоюватися. На наступний день перелийте настій в іншу каструлю, додайте цукор, добре перемішайте і варіть як варення не менше 1,5 годин. Не забувайте знімати піну і час від часу помішувати. У вас має вийти «мед» приємного малинового кольору. Перелийте його в підготовлені стерильні і попередньо прогріті банки і закрийте кришками.
3
Варення з соснових шишок за старовинним рецептуПереберіте молоді шишки, відірвіть від них корінці і поріжте на четвертинки або половинки (залежно від розміру шишки). Засипте цукром і відставте на добу настоюватися. Коли шишки дадуть сік, ретельно все перемішайте і поставте на вогонь. Варіть хвилин 30-40. Потім розлийте варення по стерильним банкам і герметично закрийте кришками.
Зверніть увагу
Шишки для варення і «меду» збираються з кінця травня до кінця червня, в цей час вони вже трохи підросли, але ще не почали корічневеть і дерев'яніти.
Корисна порада
Щоб «мед» із соснових шишок НЕ засахарілся, додайте в нього неповну чайну ложку лимонної кислоти.