Як зробити прості вироби з природних матеріалів.

Природний матеріал дає величезні можливості для творчості. Для виробів можна використовувати що завгодно: гілки, корчі, листя, шкаралупу горіхів, черепашки. Композицію підкаже сам матеріал. Цей вид творчості доступний людям будь-якого віку.
Вам знадобиться
  • - вітка з листям;
  • - деревне гриб;
  • - жолуді;
  • - волоські горіхи;
  • - кленове листя :
  • - ялинові і соснові шишки;
  • - клей ПВА;
  • - пластилін;
  • - клей по дереву;
  • - кольоровий папір.
Інструкція
1
Заготовте природний матеріал. Прогуляйтеся в ліс, захопивши з собою пару поліетиленових пакетів і та папку. Гілки, корчі, шишки, жолуді і деревні гриби можна складати разом. Для моху потрібен окремий пакет, а листя краще розправити і скласти в папку. Вам потрібно підібрати кілька дощечок для підставок. Дома все зібране викладіть в тепле місце і просушіть. Листя пропрасуйте гарячою праскою через писальну або газетний папір.
2
Зробіть осінній букет. Знайдіть для нього гарну гілку з листям - наприклад, кленову. Листя пропрасуйте через папір, як і при заготівлі природного матеріалу. В якості підставки використовуйте деревне гриб. Подивіться, на яку сторону його краще покласти, щоб ваш букет міг стояти. З протилежного боку висвердлите отвір, діаметр якого трохи більше товщини гілки (вона повинна вільно туди входити). Змастіть кінець гілки будь-яким клеєм по дереву і вставте її в «вазу». Гриб можна покрити лаком.
3
Вашим дітям напевно принесе радість виготовлення корабликів з горіхової шкаралупи. Для цього потрібно правильно розколоти волоський горіх. Огляньте кілька горішків і виберіть той, де є хоча б невеликий отвір там, де він кріпився до цветоножке. Вставте туди ніж і акуратно поверніть. Краще взяти тонкий ніж із загостреним кінцем. Розділіть горіх на дві половинки, вміст і перетинки витягнете. Підставку для щогли зробіть з маленького шматочка пінопласту. Проколіть в ньому наскрізний отвір. Нижню сторону змастіть клеєм (наприклад, «Моментом») і приліпите до дну вашого суденця. Знайдіть пряму паличку підходящої довжини. Це може бути гілочка або, наприклад, шматок вимитого стержня від кулькової ручки. В пенопластовой підставці проколіть отвір по діаметру щогли. Вклейте туди паличку. Парус можна зробити з паперу або яскравого кленового листа.
4
Смерекові і соснові шишки дуже підходять для виготовлення фігурок тварин і птахів. Для того, щоб зробити бичка, вам знадобиться соснова шишка, 3 жолудя і 5 сірників. Виберіть 2 однакових за розміром жолудя і розріжте їх уздовж навпіл. Постарайтеся зробити зрізи максимально рівними. Серцевину можна витягнути. Виконайте в опуклих сторонах жолудів дірочки і вклейте в них сірники. Це можна зробити за допомогою клею або відповідного за кольором пластиліну. Вільні кінці сірників вставте між лусочками шишки так, щоб вони ноги вийшли паралельними і однаковими по довжині. Їх теж можна закріпити пластиліном і відрегулювати, щоб бичок стояв. Третій жолудь має бути побільше, він стане головою. Його можна замінити маленькою шишкою. Зробіть в ньому дірочку і теж вклейте туди сірник. Її можна трохи підрізати, щоб шия не отримала такої ж довгою, як і ноги. Другий кінець теж вставте між лусочками. Надайте шиї потрібне положення. Бичку можна зробити очі і рот, приліпити вушка і ріжки з пластиліну.
5
Птицю можна зробити так само, як і бичка. В цьому випадку для голови більше підійде маленька шишка. З'єднайте тулуб і голову короткою паличкою. Для крил підійдуть кленові насіння або будь сухе листя. Хвіст теж можна зробити з листа. Пташку краще посадити на підставку. Але можна зробити з шишок і жолудів і ялинкові іграшки. Для дрібних деталей підійде кольоровий папір. А якщо взяти для крил і хвоста яскраву самоклейну папір з лазерною насічкою, ваша саморобна пташка буде виблискувати і переливатися, як Жар-птиця.