Як навчитися прощати людей.

Конфлікти між людьми іноді виникають досить несподівано. Люди ранять один одного словами або вчинками. Образити іншу людину легко, як, втім, і образитися самому. А ось вибачатися або прощати образи найчастіше виявляється не просто важко, але для деяких майже неможливо. Але вміти прощати необхідно.
Інструкція
1
Зрозумійте: негативні, негативні емоції, переживання, в тому числі образа, лежать важким тягарем і руйнують зсередини, насамперед, того, хто відчуває ці почуття.
2
Розберіться в причинах образи. Можливо, ці причини виявляться несерйозними. Просто в момент сварки, конфлікту людина найчастіше не віддає собі звіт, не може аналізувати і адекватно оцінювати події.
3
Розкажіть про образу комусь із близьких чи незнайомих людей (наприклад, попутникові по купе в поїзді). Або запишіть її на листку паперу. Це допоможе оцінити ситуацію, дасть можливість поглянути на неї з боку. Можливо, після цього у вас вийде посміхнутися і розцінити образу як абсолютно дріб'язкова подія.
4
Переживіть образу, що не зривайте зло, викликане нею, на інших людях. Краще побудьте наодинці з собою, погуляйте, сходіть туди, куди давно планували, але все ніяк не могли вибрати час.
5
Зізнайтеся собі чесно, не отримуєте ви своєрідну користь, дивіденди від образи. Можливо гра в «жертву», в «скривдженого» вам навіть подобається. Багато співчувають, жаліють, намагаються зрозуміти, допомогти. Зручна позиція, але тупикова якась. Тому краще не захоплюватися таким життєвим сценарієм.
6
Постарайтеся зрозуміти і прийняти точку зору на конфлікт, що виник і іншої сторони. Це-то і виявляється самим складним і важким. Зробіть крок назустріч. Пам'ятайте, що життя в образі руйнує вас. І здійснюючи крок назустріч кривдникові, прощаючи образи, не вважайте, що ви здійснюєте геройський вчинок. Ви це повинні зробити для себе самого.
7
Абсолютно не обов'язково при цьому повідомляти кривдникові про рішення пробачити його. Просто покажіть це своєю поведінкою. Адже це ваш вибір, а не послуга протилежній стороні. Це себе ви звільняєте від негативного емоційного вантажу. Прощення - це допомога собі, а не інакше.
8
Якщо є можливість, рушайте до річки, послухайте, як тихо «говорить» вода, немов час непомітно тече і йде кудись. Відпустіть свої образи разом з поточною, тихо дзюркотливої водою. Коли людина прощає, він відчуває себе краще, чистіше, щасливішим.