Як перекодувати текстовий файл.

Іноді для того, щоб перетворити текст в більш зручний формат, потрібно змінити його кодування. Це нескладна процедура, яка не вимагає особливих знань і не займає багато часу.
Інструкція
1
Встановіть пакет програм MS Office на ваш персональний комп'ютер. Якщо вам не потрібні всі програми, що входять до складу даного пакета, ви можете зробити вибіркову установку, тобто встановити тільки ті, якими плануєте користуватися. В даному випадку, щоб змінити кодування тексту, вам знадобиться додаток MS Word.
2
Запустіть цей текстовий редактор. На панелі інструментів знайдіть пункт меню «Файл», потім «Відкрити». Знайдіть файл, в якому ви хочете перетворити кодування. Відкрийте його. На панелі інструментів виберіть пункт меню «Сервис», в списку виберіть пункт «Параметри». З'явиться вікно. В ньому виберіть вкладку «Загальні».
3
Знайдіть пункт «Підтверджувати перетворення формату файлу при відкритті». Встановіть навпроти нього прапорець. Тепер при відкритті будь-якого закодованого текстового файлу ви будете мати можливість змінити його кодування. Закрийте документ.
4
Відкрийте його знову, щоб перекодувати текстовий файл. З'явиться вікно. У ньому знайдіть рядок «Кодований текст». Знайдіть вкладку «Інша». Ви побачите список з різними типами кодувань. Підберіть серед них потрібне кодування для вашого файла.
5
Знайдіть рядок «Перегляд». Щоб подивитися, що вийшло в результаті перекодування, натисніть на неї. Якщо текст не перетворився в читабельний вигляд, змініть кодування. Зверніть увагу на те, що якщо текст відображається виключно в якомусь одному типі символів, це означає, що відсутній потрібний шрифт.
6
В можете скачати його на офіційному сайті компанії Microsoft. Якщо кодування була підібрана вдало, збережіть зміни. На сьогоднішній день найпоширенішою кодуванням є Unicode. Вона підтримує не тільки європейські, але й арабські алфавіти, а також алфавіти країн Азії. Якщо ви хочете, що ваш текст був загальнодоступний, зберігайте його саме в цьому кодуванні.
Особливо важливу інформацію найчастіше зберігають у файлах формату pdf. Але коли з цією інформацією буде потрібно працювати далі, наприклад, витягнути шматок тексту, це буде вже скрутно. Але, все ж, приклавши деякі зусилля, ви зможете «перекодувати» файл формату pdf в зручний для вас формат за кілька хвилин.
Вам знадобиться
  • ABBYY PDF Transformer.
Інструкція
1
Скачайте утиліту і встановіть її на свій комп'ютер.
2
Відкрийте і запустіть ABBYY PDF Transformer.
3
Позначте файл у форматі pdf, який вам потрібно перекодувати.
4
Вкажіть, в який саме формат вам потрібно переконвертувати файл pdf - це може бути Microsoft Word, Excel, HTML або TXT.
5
Якщо ви захочете, ви можете вибрати додаткові параметри файлу, який вам потрібно отримати по закінченні переформатування.
6
Отже, всі необхідні параметри майбутнього документа ви встановили, утиліта ABBYY PDF Transformer почала роботу. Всього через хвилину ви отримаєте файл, перетворений в потрібний вам формат.
Зверніть увагу
Якщо вихідний файл містить графічні об'єкти, ABBYY PDF Transformer працюватиме кілька довше, але якість конвертації буде дуже високе.
Корисна порада
Демо-версія ABBYY PDF Transformer надає можливість конвертації 15 документів.