Як зводити пісню.

Кожен, хто зв'язується із записом музики, стикається з потребою цю музику зводити. Дійсно, "сира" запис пісні не має художньої та музичної цінності. Щоб вашу пісню, записану в декілька треків і каналів, слухали, їй необхідно зведення та мастеринг, підчищають звук і який виділяє потрібні моменти і тембри. Щоб робити дійсно якісне зведення музики, потрібні професійні навички та досвід.
Інструкція
1
Зводить звукозапис в приміщенні, максимально ізольованому від фонового шуму і зайвих звуків.
2
Перед зведенням встановіть фейдери своєї програми редагування звуку в нульове значення і використовуйте професійні монітори для звукорежисури - як навушники, так і колонки, з нульовими частотними характеристиками.
3
Прослухайте в головних моніторах сирі доріжки, щоб зрозуміти, як ви будете їх зводити, і якого результату в першу чергу будете домагатися.
4
Для початку позбудьтеся від шумів і перешкод, зберігаючи по максимуму якість оригінального звуку неізменним.Прежде все, займіться зведенням низьких частот - відкоригуйте доріжку ударних інструментів за допомогою ефектів компресії і реверберації, а також виділення низьких і високих частот в потрібних місцях .
5
Після ритм-секції відкоригуйте доріжку баса. Розведіть бас і решта мелодичні інструменти по панорамі для досягнення звукового обсягу. Можете продублювати доріжку, щоб вона звучала могутніше.
6
Потім відкоригуйте звучання і баланс мелодійних інструментів та вокалу. На вокал зверніть особливу увагу - підрегулюйте ноти, додайте ефектів, що прикрашають голос (наприклад, хол або реверберацію), застосуєте компресію.
7
Продублируйте вокальну партію на лівий і правий канал, щоб в панорамі він звучав об'ємно і красіво.Еті дії підготують ваш трек до більш серйозної і глибокої обробці.