Як лікуються трофічні виразки.

Трофическая виразок - це відкрита рана на нижньої кінцівки, яка не загоюється тривалий час (понад півтора місяців). Причин виникнення трофічної виразки багато. У більшості випадків вона є наслідком варикозного розширення вен. Як же лікувати трофічну виразку?
Інструкція
1
Насамперед, встановіть причину появи виразки, тобто з'ясуйте наслідком якого захворювання вона з'явилася. Це дуже важливо для вибору правильної тактики лікування. Тому бажано, щоб пацієнт з трофічною виразкою знаходився в стаціонарі. Але це не завжди можливо з ряду причин. Тому лікування часто проводиться не в повному обсязі, що тягне численні рецидиви.
2
У ряді випадків лікарі намагаються буквально «задавити» інфекцію, призначаючи антибіотики. Але це не завжди ефективно, а часом може заподіяти серйозну шкоду хворому. Справа в тому, що, по-перше, багато штамів мікробів високоустойчіви навіть до найсучасніших і ефективним антибіотиків, а по-друге, свій «внесок» у виникнення трофічної виразки часто вносять грибки. Введення ж в організм пацієнта великої кількості антибіотиків не тільки вбиває корисну кишкову мікрофлору, але і може привести до важких алергічних реакцій, аж до шоку. Тому не доводиться дивуватися, що майже 4/5 пацієнтів, які страждають трофічними виразками, в результаті такого лікування попутно «набувають» дерматит або екзему.
3
Тому перед тим, як призначати лікування пацієнтові, слід обов'язково проводити бактеріологічне дослідження - щоб встановити склад мікрофлори. І вже виходячи з цього, підбирати найбільш ефективні медикаменти, включаючи при необхідності, поряд з антибіотиками, протигрибкові препарати.
4
У ряді випадків можете обмежитися застосуванням таких препаратів, як розчини йодопіріна, марамістіна, диоксидина. Враховуючи надзвичайно високу бактерицидну здатність срібла і його солей, можете застосовувати креми, що містять срібло. Або накладайте пов'язки, просочені розчином солей срібла (наприклад, «ляпісом» - азотнокислим сріблом). Рекомендується поєднувати ці процедури, тобто після нанесення на поверхню виразки і навколишні області розчину йодопіріна (або аналогів) наносите ще й тонкий шар крему, що містить срібло, або пов'язку.
5
Якщо трофічна виразка має варикозну природу, то необхідно також застосовувати еластичні бинти.
Зверніть увагу
Трофічна виразка - серйозне захворювання, що вимагає обов'язкового лікування! В іншому випадку, вона може швидко поширитися на навколишні області, і в зоні ураження опиняться не тільки шкіра і підшкірна жирова клітковина, а й м'язові, а в найбільш важких випадках і кісткові тканини.