Як реанімувати батарею ноутбука.

Більшість акумуляторних батарей сучасних ноутбуків непогано піддаються відновленню. Іноді достатньо просто встановити необхідну програму або скористатися вбудованою функцією мобільного комп'ютера. Але найчастіше необхідно механічне втручання в структуру батареї.
Вам знадобиться
  • - Ніж;
  • - викрутка;
  • - мультиметр;
  • - ціан-акрилатних клей.
Інструкція
1
Спочатку визначте тип елемента живлення, який використовується у вашому ноутбуці. Зазвичай це нікель-металлгидрідниє (старі моделі) або літієво-іонні (порівняно нові) елементи. Для цього відвідайте сайт виробника мобільного комп'ютера. Іноді там міститься інформація про методи відновлення батареї за допомогою утиліти, вбудованої в микропрограмму BIOS.
2
Якщо реанімувати батарею за допомогою програми можна, то витягніть елемент живлення з ноутбука, попередньо відключивши його від електромережі. Розберіть акумуляторну батарею та вийміть всі елементи з блоку.
3
При роботі з нікель-металгідридними акумуляторами виконайте нижче вказані дії. Відокремте один від одного всі елементи живлення. Їх може бути більше десяти штук. Підготуйте кілька лампочок. Краще використовувати автомобільні лампи (21 Вт). Припаяйте до них дроти і підключіть по одній лампі до кожного елементу живлення. Залиште пристрою приблизно на 10 годин. Необхідно повністю розрядити елементи живлення.
4
Тепер зарядите всі елементи. Для цього можна використовувати блок живлення мобільного комп'ютера і вищезгадані лампи. Підключіть лампу до елементів живлення послідовно і з'єднайте акумулятори з блоком зарядки ноутбука. Повторіть цикл розряду і заряду елементів ще 2 рази. Після цього зберіть акумулятор і підключіть його до ноутбука.
5
При роботі з літієво-іонними акумуляторами вам буде потрібно ціан-акрилатних клей. Без нього ви не зможете поєднати елементи після відновлення. Обов'язково повністю розрядите акумуляторну батарею. Вийміть всі акумулятори з корпусу і акуратно розділіть між собою блоки. Зазвичай вони складаються з двох або трьох батарей. Для цього вам доведеться розпаяти металеві пластини, що з'єднують батареї.
6
Виміряйте напругу кожного елемента. Якщо воно істотно нижче 3.7 В, то даний блок доведеться замінити. За допомогою 5-ватні лампи понізьте напруга кожного елемента до 3.1 В. Цю ж процедуру виконайте і з новими батареями. Зберіть акумулятор, встановіть його в ноутбук і підключіть зарядний пристрій.