Як клеїти фотошпалери на стіну.

Фотошпалери ідеально підходять для того, щоб візуально розширити простір квартири. Маленькі картинки прикрасять інтер'єр, а шпалери на всю стіну додадуть кімнаті відкритість, створять враження нескінченності. Так приємно відпочивати в спальні на березі моря або попивати вечірній чай у власній вітальні під вогнями нічного міста або на просторах дикої савани.
Вам знадобиться
 • - клей для фотошпалер;
 • - ємність для клею;
 • - щітка;
 • - ролик для розгладження шпалер;
 • - ніж;
 • - олівець.
Інструкція
1
Обстежуйте стіну на предмет нерівностей і наявності вологи. Якщо на ній залишилися залишки старих шпалер, вапно та інші надлишки, видаліть їх за допомогою ножа або спеціального шпателя. Неподдающиеся шматки шпалер можна попередньо розм'якшити водою або спеціальною рідиною.
2
Панелі фотообоев розташуйте на чистій підлозі так, щоб вони лежали в тому порядку, в якому будуть на стіні, вони повинні складати підсумкову картинку. Якщо розмір фотошпалер більше параметрів стіни, обріжте вільні краї панелей, тобто ті, які не стикаються один з одним. Користуйтеся лінійкою і гострим ножем, щоб уникнути розривів і лахміття.
3
Розмітьте стіну олівцем у тих місцях, де буде наклеюватися кожна частина картинки. Починати слід з нижнього краю. По черзі прикладайте фрагменти і робіть позначки, по одній лінії з кожного боку, щоб у підсумку побачити на стіні велику сітку з квадратів чи прямокутників і ще раз оцінити положення шпалер на стіні. Може статися, що позначки доведеться пересунути вгору або вниз для ідеального втілення задуму.
4
Розведіть клей по інструкції, наведеної на упаковці. Клеїти панелі починайте з лівого нижнього кута, рухайтеся вправо, для наступного ряду знову перейдіть вліво. Приділяйте більше уваги стиках фрагментів, щоб не було просвітів.
5
Нанесіть клей за допомогою щітки на панель, починаючи з середини. Прикладіть її до стіни по намічених лініях і придавите в центрі. Потім розгладжуйте за допомогою ролика або рушники на всі боки. Завжди починайте від центру! Це дозволить уникнути складок і бульбашок.
6
Акуратно видаліть залишки клею, що виступив по краях фрагмента. Якщо клей виявився на лицьовій частині шпалер, обережно приберіть його за допомогою чистої ганчірки, змоченою в мильному розчині.
7
Таким же чином наклейте весь нижній ряд. Слідкуйте, щоб бічні сторони фрагментів збіглися з сусідніми, а нижні були строго паралельно підлозі, інакше панелі наступного ряду не зможуть зістикуватися з попередніми. Наклейте залишилися панелі і помилуйтеся результатом. Фотошпалери сохнуть як мінімум 1 годину.
Зверніть увагу
Простежте за температурою в приміщенні, вона повинна бути не менше 20 °. Крім того, не повинно бути протягів до того, як фотошпалери повністю висохнут.Еслі стіна занадто пориста, нанесіть шари клею на панель і на саму стіну, щоб заповнити пустоти.
Корисна порада
Якщо в кімнаті є плінтуса, то їх краще зняти перед наклеюванням шпалер великого розміру. Так стіна буде виглядати більш акуратною.
Шпалери - один з найпоширеніших видів оздоблювальних матеріалів. Наклеювати їх можна на ретельно підготовлену поверхню, щоб уникнути повторної роботи, особливо якщо стіни були раніше побілені вапном.
Вам знадобиться
 • - шпатель;
 • - залізна щітка;
 • - шпаклівка;
 • - грунтовка;
 • - валик або пензель;
 • - шпалерний клей.
Інструкція
1
Якщо ви плануєте наклеювати шпалери на побілені стіни, робити це можна тільки в тому випадку, якщо шар вапна невеликий і тримається досить міцно.
2
Перед наклейкою шпалер проведіть ретельні підготовчі роботи. Купіть в будівельному супермаркеті акрилову грунтовку. Нанесіть її на стіни за допомогою великої кисті або валика. Дайте грунтовці просохнути протягом 24-36 годин, знову нанесіть повторний шар, просушіть і покрийте стіни на третій раз.
3
Приступайте до наклейки шпалер через 24 години після нанесення третього шару грунтовки. Час просушування залежить від того, яка температура в приміщенні. Чим вище температурний режим, тим менше часу піде на просушку кожного шару грунтовки.
4
Якщо побілки на стінах багато і вона почала місцями відшаровуватися, вам не допоможе ніяка грунтовка, так як шпалери просто відваляться разом з шаром вапна. У цьому випадку неминучі роботи по очищенню і шпатлевке стін, після чого можна приклеювати шпалери.
5
Для видалення вапна зі стін використовуйте залізний шпатель, щітку, ганчірку з водою. Щоб пилу було максимально мало, рясно змочіть стіни, видаліть шар вапна за допомогою шпателя і залізної щітки, знову ретельно промийте стіни, зашпаклюйте.
6
Після видалення побілки ретельно просушіть приміщення, нанесіть на шпаклівку один шар грунтовки, просушіть стіни. Шпалери можна наклеювати в сухому приміщенні при плюсовій температурі. Якщо ви не приділите достатню кількість часу просушування, то, незважаючи на те, що стіни будуть очищені від вапна, шпалери можуть відвалитися і вам доведеться переробляти всю роботу.
7
При наклейці шпалер використовуйте якісний клей, який підходить для того виду матеріалів, які ви збираєтеся наклеювати. Це також буде гарантією того, що шпалери будуть триматися досить міцно.