Як зробити фігурку з глини.

Глина - унікальний і легкодоступний природний матеріал, використовуваний для виготовлення керамічного посуду і різних декоративних виробів споконвіку. Техніка ліплення з глини має ряд особливостей. Якісний матеріал, дотримання правил з'єднання частин вироби, правильна сушка і випалення - всі ці нюанси дуже важливо дотримати в творчому процесі, щоб глиняна річ в результаті була довговічною і функціональною.
Вам знадобиться
  • - глина для ліплення;
  • - вода;
  • - стеки;
  • - волога ганчірочка;
  • - шликер (суміш води і глини сметаноподібної консистенції);
  • - плоска кисть;
  • - піч для випалу.
Інструкція
1
Приготуйте глину до роботи: ретельно розімніть її руками - так матеріал стане пластичнее. Ліпіть фігурку двома руками, щоб надавати форму виробу одночасно з усіх сторін. Користуйтеся стеками для дрібної опрацювання, видалення надлишків глини, згладжування поверхні деталей і т.д.
2
Почніть ліплення з найбільшою частини фігурки, яку ви хочете виготовити. За допомогою натягнутої волосіні відріжте від великого шматка глини шматок необхідної величини, розкачайте його між долонь, потім надайте глині певну, але поки грубу форму. Пальцями витягайте, згинайте, загострюйте або закругляйте потрібні ділянки цієї деталі, надаючи їй більш точну форму.
3
Далі таким же чином ліпіть другу за величиною деталь. Найдрібніші деталі ліпіть в останню чергу.
4
Збірку деталей фігурки в єдине ціле здійснюйте за наступною схемою. У місцях з'єднання частин вашого вироби обов'язково робіть насічки, що додають поверхні глини шорсткість і поліпшують «зчіплюваність» двох деталей один з одним. Отже, нанесіть на ці ділянки стеком або зубочисткою штрихи у вигляді сіточки.
5
Потім пензлем нанесіть на насічені місця шликер, зволожуючий глиняні деталі і також збільшує надійність з'єднання. Прикладіть обидві частини один до одного, обережно надавав на них. Вологим пальцем або стеком прімажьте з'єднувальний шов, переміщаючи тонкий шар глини з верхньої частини кожної деталі вниз. Всі шви потрібно зробити непомітними. Можна цього досягти, згладивши їх вологою поролоновою губкою.
6
Поєднавши всю фігурку воєдино, нанесіть остаточні штрихи, дрібні рельєфи. Обробіть її поверхню або вологою губкою, або шликером, щоб заповнити найдрібніші тріщинки.
7
Тепер помістіть готовий виріб в нещільно закритий поліетиленовий пакет і висушіть при кімнатній температурі. Це може зайняти до 10 днів залежно від величини фігурки. На якийсь час в кінці сушки можна помістити її на радіатор опалення.
8
Заключний етап - випалення вироби в добре протопленій звичайної печі (в стороні від вугілля) або в муфельній - при температурі 750-1200 градусів. Обпалену фігурку можна розписати акриловими або керамічними фарбами.
Зверніть увагу
При сушінні виробів з глини слід уникати протягів і різких перепадів температур.
Корисна порада
Якщо ви не встигли закінчити виріб за один раз, то роботу можна продовжити в інший час. Просто накрийте незавершені фігурки вологою тканиною, а зверху ще поліетиленовою плівкою - так ви збережете глиняну фігурку сирої і придатною для подальшої ліплення.