Як організувати дитячий колектив.

Термін «колектив» стався від латинського collective, що означає «збірний». Але колективом можна назвати не всяку групу людей, зібрану разом в одному місці, а групу однодумців, об'єднану однією благородною метою. Педагог організує дитячий колектив таким чином, щоб не була втрачена індивідуальність кожної окремої дитини, його унікальність і особливість.
Вам знадобиться
  • Діагностики для вивчення організованості, згуртованості, привабливості колективу.
Інструкція
1
Для розробки плану з організації дитячого колективу необхідно його вивчити. Колектив має певні властивості, діагностика яких і проводиться вчителем: згуртованість, організованість, привабливість, взаємини в колективі, роль кожного учня, чи не діє колектив подавляюще на особистість.
2
Педагог повинен з першого дня знайомства з дітьми познайомити їх з педагогічними вимогами до учнів у цьому освітньому закладі. Єдність вимог від усіх педагогів вже діє на дітей организующе.
3
Учитель пояснює дітям позитивні функції колективу, тобто ту вигоду, яку можна витягти кожному, перебуваючи в колективі: колектив набагато сильніше однієї окремої людини; будь-який член колективу відчуває психоемоційну підтримку всієї групи; в колективі можна вільно і активно спілкуватися, обмінюватися інформацією, розвивати свої соціальні якості громадянина.
4
Вміла організація позакласної роботи допомагає згуртувати дітей в єдину групу, особливо, якщо будується на зацікавленості самого педагога такою діяльністю. Наприклад, якщо педагог цікавиться театром, то робота вибудовується за допомогою відвідування з дітьми театру, вивчення його історії, створення проектів, організації театрального гуртка в класі, покази вистав для молодших класів. В такому колективі кожен зможе проявити свою індивідуальність, особливість, проявити корисність для всіх.
5
Учитель при організації дитячого колективу особливу увагу повинен приділити накопиченню і закріпленню позитивних традицій в класі: полюбилися дітям і батькам спортивні заходи, організація виставок дитячих робіт, проведення свят.
6
Вивчаючи особливості кожного учня, педагог повинен допомогти їм знайти своє місце в колективі. Доктор педагогічних наук, А.С. Бєлкін виділяє вісім основних ролей: генератор ідей, опозиціонер, улюбленець, колючий, дивак, трудівник, балагур, ерудит. На його думку, колектив не може бути на «одне обличчя».
Зверніть увагу
У колективу є й негативні якості: відбувається «зараження» емоціями від лідера або невеликої групи лідерів. Втрачається індивідуальність та унікальність особистості. Цільові установки йдуть від учителя або від лідера, а не від усіх членів колективу - доводиться пристосовуватися. Та й сам колектив формується примусово, т.к. діти не вибирають, в якому класі навчатимуться, а потрапляють вже в групу, яка повинна стати колективом.
Корисна порада
Колектив має стадії розвитку. Досягти вищої стадії своєї досконалості - розвинений колектив - не обов'язково. Діти можуть дружити по 3-5 чоловік, об'єднуючись за своїми інтересами (групи-асоціації), а при необхідності збиратися разом для виконання колективного справи. Наприклад, для гри в КВН з протилежною класом.
Організація будь-якого заходу вимагає відповідальності. Тим більше організація концерту групи, до якої необхідно підходити максимально ретельно. Недогляд дрібних нюансів і невирішені питання здатні звести нанівець всі вжиті старання.
Інструкція
1
Ознайомтеся з технічним райдером групи. У ньому міститься інформація про мінімальні вимоги до апаратури, яка буде потрібно групі для виступу, а також інші вимоги (наприклад, до місця проживання тощо). Як правило, райдер можна знайти на офіційному сайті групи. Там же знаходиться інформація про те, хто займається питаннями концертної діяльності. Маловідомі групи часто вирішують ці питання самі, більш відомі команди мають свого менеджера або концертного директора, через якого відбувається все спілкування. У разі відсутності райдера на сайті зв'яжіться з групою (або її менеджером) для уточнення даного питання. Також дізнайтеся про розмір гонорару за концерт.
2
Проведіть опитування потенційних відвідувачів заходу з метою дізнатися приблизну кількість бажаючих потрапити на концерт. На основі цих даних вирішуйте питання про вартість квитка, щоб як мінімум окупити витрати на організацію концерту . Інтернет є хорошим майданчиком для проведення подібних питань - використовуйте для цього форуми та соціальні мережі. І хоча точну інформацію ви не отримаєте, будете приблизно знати, на що орієнтуватися.
3
Знайдіть приміщення для проведення концерту . Вибирайте його залежно від стилю музики групи, її статусу і популярності. Наприклад, це можуть бути концертні зали, будинки культури, клуби, кафе. Обговоріть умови, на яких вам нададуть приміщення для концерту . Це може бути як орендна плата, так і сума покупок в барі (якщо це клуб чи кафе), яку повинні забезпечити відвідувачі заходу. Зазвичай у разі недобору даної суми залишок доплачується організатором концерту . Також дізнайтеся про можливість надання апаратури.
4
Якщо обране місце проведення не має в своєму розпорядженні апаратури, вирішите питання її оренди. Підбирайте апарат, виходячи з технічного райдера групи. У разі великого вибору можливих місць проведення концерту акцентуйте свою увагу на тих місцях, які надають необхідну апаратуру.
5
Після попереднього вивчення ситуації зв'яжіться з групою або її менеджером. Опишіть умови, які ви здатні запропонувати для проведення концерту , вкажіть бажану дату заходу. Дочекайтеся відповіді менеджера групи і вирішите питання, що залишилися.