Як провести великий піст.

Час Великого посту - це час підготовки до головного свята всіх християн - Великодню. Сенс поста, насамперед, у тому, щоб, пройшовши цей шлях, кожен, хто постить зміг стати хоча б трохи краще. Існують особливі правила, які допоможуть кожному віруючому зробити це.
Вам знадобиться
  • - Біблія;
  • - православний молитвослов;
  • - пісні страви.
Інструкція
1
Харчуйтеся просто. Хоча духовна складова поста набагато важливіше, зазвичай в першу чергу згадують про обмеження у харчуванні. Відбувається так тому, що саме ці обмеження є тією основою, яка допомагає отримати правильний настрій. Одне з найбільш відомих правил: відмова від їжі тваринного походження на період посту. Але і тут важливо знати міру. Так, немічні, вагітні, годуючі матері і ті, хто перебуває в дорозі, звільняються від нього. Взагалі, важливіше не те, що їдять у піст, а саме ставлення до їжі. Слідкуйте, щоб їжа не обтяжувала, а на її приготування не витрачайте багато часу і коштів.
2
Приділіть особливу увагу молитві. У дні Великого посту постарайтеся не пропускати ранкове і вечірнє правило. Обов'язково додайте молитву св. Єфрема Сирина - саме вона вважається основною в цей період. Якщо є час і сили, більше моліться про інших, про своїх родичів і знайомих.
3
Відвідуйте богослужіння якнайчастіше. Обов'язковою вважається відвідування літургії в кожну неділю Великого посту. Дуже добре відвідати служби в храмі в перший тиждень і на Страсний тиждень. Перший тиждень дуже важлива, тому що в цей час на вечірніх службах читається Покаянний канон св. Андрія Критського. Якщо не вийшло прийти в храм, то обов'язково прочитайте цей канон вдома самостійно.
4
сповідатися і причаститися. Порадьтеся зі священиком, скільки разів це потрібно зробити під час Великого посту. Обов'язково відвідайте загальне причащання в день Таємної Вечері - Великий Четвер, заздалегідь підготувавшись до цієї події.
5
Постарайтеся прочитати всі чотири Євангелія. Читайте регулярно, бажано не пропускати жодного дня. Це потрібно робити і в тому випадку, якщо Біблія вже була прочитана повністю раніше. Ця книга настільки глибока і багатогранна, що кожне наступне прочитання допоможе відкрити щось нове.
6
Відмовтеся від звеселянь і шкідливих звичок. Це не означає, що потрібно зовсім відмовитися від відпочинку. Просто потрібно вибирати те, що піде на користь. Наприклад, сімейний відпочинок на природі або поїздку по святих місцях. Перегляд розважальних телепрограм і серіалів краще замініть читанням духовної літератури та творів світової класики.
Корисна порада
Якщо дотримання всіх правил не під силу і тільки робить вас дратівливим, порадьтеся зі священиком. Він допоможе визначити власну міру поста так, щоб це період пройшов з користю для вас.
Віра в Бога вимагає дотримання певних церковних канонів. Тому чимало віруючих людей дотримується Великого посту. Але не всі знають, як правильно харчуватися в цей період. До того ж склався стереотип, що пісні страви несмачні і одноманітні. Слід усвідомити це помилка.
Інструкція
1
Якщо ви все ж прийняли рішення постити, пам'ятайте, що найсуворіші - перша і остання тижні Великого посту. У ці дні можна їсти лише хліб, а пити тільки воду. Додайте хіба що трохи свіжих овочів і фруктів.
2
Але якщо ви вперше вирішили долучитися до пісного харчуванню, вище описане обмеження буде для вашого організму занадто різким. Тому просто вживайте дозволені пісні страви. У цей період також заборонено рослинне масло.
3
Суворі обмеження поширюються на п'ятницю і суботу, що передують Великодню. У ці дні в пам'ять страждань Христа бажано повністю голодувати.
4
Всі інші дні Великого поста харчуйтеся будь їжею рослинного походження. Зверніть увагу на те, що в готових продуктах, які ви купуєте в магазинах, в складі може бути деяка кількість тваринних продуктів. Наприклад, млинці-напівфабрикати з картоплею або грибами на перший погляд здадуться вам пісним стравою. Але придивіться до складу: ви напевно виявите там яєчний порошок і молоко. Правда зараз, багато мереж супермаркетів до посту пропонують спеціальні товари, які можна їсти в даний період, наприклад пісний майонез.
5
Зі свого раціону повністю виключіть будь-яке м'ясо або замініть його соєвим. Якщо ви любите котлети, зробіть їх з овочів або грибів. Трошки риби з'їжте на свято Благовіщення і у Вербну неділю. Також відмовтеся від молочних продуктів, яєць, алкоголю.
6
Якщо ви є сладкоежкой, то в пост вживайте цукор, мед, чорний гіркий шоколад (без молока), сухофрукти, заморожені ягоди, мармелад.
7
Щоб позбутися почуття голоду, їжте гарячі страви з рослинними білками. Йдеться про квасолі, горосі і сочевиці. Приготуйте з них суп. Він вийде дуже поживним.
8
Усі страви готуйте без додавання будь-якого тваринного жиру. Замість цього варите або тушкуйте продукти.
9
Каші варіть тільки на воді. А щоб урізноманітнити смак круп, додавайте в них улюблені овочі.