Як зв'язати довгий кардиган гачком.

Елегантний довгий кардиган можна носити зі спідницею або брюками. Фасони кардиганов дуже різноманітні. Вони можуть бути ажурними і щільними, з втачним рукавом і з регланом. Довгий кардиган з кишенями можна пов'язати як спицями, так і гачком.
Вам знадобиться
  • - 1 кг товстої вовняної пряжі;
  • - гачок по товщині ниток;
  • - 6 великих гудзиків;
  • - сантиметрова стрічка;
  • - міліметрівка.
Інструкція
1
Зніміть мірки. Вам потрібно знати напівобхват стегон і грудей, довжину виробу від основи шиї до низу вироби, довжину плеча, глибину пройми, довжину і ширину рукава і ширину манжети.
2
Побудуйте викрійку. Від перетину кромки міліметрівки з однією з товстих ліній відкладіть довжину вироби. До отриманої точці проведіть перпендикуляр і відкладіть на ньому полуобхват стегон. Проведіть лінії, паралельні вже наявним. Позначте верхню лінію як АА1, а нижню - ББ1. Від точок А і А1 відкладіть вниз глибину пройми. Поставте точки П і П1. Знайдіть середину лінії АА1. Поставте крапку А2 і відкладіть від неї в обидві сторони мірку, рівну 1/6 обхвату шиї. Отримані точки з'єднайте з точками П і П1. У вас вийде лінія реглана. Від точки А2 вгору відкладіть 2-3 см на висоту паростка.
3
Для викрійки полички розділіть лінії АА1 і ББ1 навпіл, середини з'єднайте прямою лінією. Точка А2 у вас вже є, позначте точку Б2. Визначте ширину планки і від точок А1 і Б1 в кожну сторону відкладіть половину цієї мірки. Росток додавати не потрібно. Для рукава побудуйте прямокутник, сторони якого рівні довжині рукава від основи шиї через закінчення плеча до манжети, а ширина - ширині рукава. Знизу прірісуйте манжету. Розрахуйте реглан. Для цього знайдіть середину верхньої лінії, відкладіть в обидві сторони по 1/12 обхвату. Поставте точки А5 і А6. Вниз від точок А3 та А4 відкладіть глибину пройми і з'єднайте ці точки з А5 і А6. Зв'яжіть зразок і розрахуйте кількість петель.
4
В'язати почніть зі спинки. Наберіть ланцюжок з потрібної кількості повітряних петель. На початку кожного ряду робіть 2 повітряні петлі на підйом. Основна в'язка являє собою тканинний візерунок. В'яжіть перший ряд, чергуючи 1 стовпчик з двома накидами, 1 простий стовпчик. Переверніть в'язання і в наступному ряду робіть напівстовпчик над стовпчиком з накидом, а стовпчик з двома накидами - над простим. З третього ряду малюнок повторюється. Кардиган в'яжеться прямо, так що ніяких зменшень до реглана робити не потрібно. На реглан зменшуйте петлі в кінці ряду, пров'язуючи разом стовпчик з накидами і простий. Росток в'яжіть прямо.
5
Для полички зв'яжіть повітряну ланцюжок, відповідну ширині полички мінус половина ширини планки. В'яжіть основним узором до початку кишені. Визначте його розташування. Дов'язати до початку цієї деталі, припиніть виконувати боковини полички і в'яжіть тільки зовнішню частину кишені тим же візерунком. У вас має вийти прямокутник висотою 10-12 см. Останній ряд зв'яжіть простими стовпчиками. Затягніть петлю і обірвіть нитку. Поверніться до того місця, де перервали поличку. Прикріпіть нитку і пов'яжіть ряд, захоплюючи петлі кишені, потім закінчите ряд. У наступному ряду в'яжіть вже поличку, прихопивши тільки крайні стовпчики кишені. Таким чином поступайте, поки обидві деталі зрівняються по висоті. Далі в'яжіть прямо до реглана. Реглан спускайте точно так само, як і на спинці. Можна зробити невелике зменшення по лінії горловини - наприклад, прибираючи по 1 стовпчику через 3 ряди. Ці петлі потім компенсуються за рахунок додаткових рядів планки. Другу поличку зв'яжіть в дзеркальному відображенні.
6
Манжету в'яжіть поперек. Зв'яжіть ланцюжок, відповідну висоті. Чергуйте ряди стовпчиків з накидом і простих. Закінчите манжету там, де вона з'єднується з рукавом. перший ряд рукава пров'яжіть простими стовпчиками, потім перейдіть на малюнок. Можна зробити рівномірне поповнення по шву. Виконайте реглан. Зв'яжіть другий рукав і зберіть кардиган.
7
Почніть в'язати планку від нижнього кута однієї з поличок. Перший ряд пров'яжіть простими стовпчиками, намагаючись, щоб смужка розташовувалася рівномірно. Краю поличок і верх не повинні вийти стягнутими. Провязав 4-5 рядів, зробіть петлі. Довяжіте до отвору, зробіть ланцюжок з повітряних петель і стільки ж стовпчиків пропустите. Далі в'яжіть по малюнку. Якщо ви збавляли петлі на горловині, зробіть комір трохи ширше планки. В'яжіть його укороченими рядами. Закінчите планку і пришити гудзики.