Як вибрати службову собаку.

Що значить «службова собака»? Це собаки, покликані виконувати певну роботу на користь людині. Століттями породи диференціювалися за групами, характеризується не стільки зовнішністю собаки, скільки виконуваної роботою: вівчарські, сторожові, мисливські. Зараз під службовими собаками прийнято на увазі специфічну групу різних за походженням порід, використовуваних в захисно-вартової і пошуковій роботі.
Інструкція
1
Визначтеся з породою майбутньої собаки, згідно поставленому завданню: У Росії в якості службових використовуються переважно різні вівчарки (німецька, східно-європейська, бельгійська, кавказька) а так же чорні тер'єри, ротвейлери і лабрадори.Немецкая вівчарка, а так ж її найближчі родичі - східноєвропейська і бельгійська вівчарки - універсали. Вони мають активно-оборонну реакцію, гострий нюх і міцний контакт з господарем. Таких собак можна готувати з курсів «собака-охоронець», «охорона квартири», «охорона заміського будинку». В розшуковій службі вони ні в чому не поступаються лабрадорам.Пріобретая лабрадора, не варто сподіватися виховати з нього захисника або охоронця. Ці собаки - нюхачі, мисливці та спортсмени. Чорний тер'єр вельми специфічна, складна для новачка порода. Так само, як і ротвейлер, він орієнтований, перш за все, на охорону. Не варто заводити ротвейлера або кавказьку вівчарку, якщо ви не маєте великого досвіду в собаківництві. Якщо ви хочете виховати собаку-охоронця, можна також звернути свою увагу на мастиф і доберманів. Не варто заводити з цією метою собаку так званої «бійцівської» породи. В нормі блок агресії на людину у них не повинен зніматися.
2
Коли ви визначилися з породою, можна підшукувати заводчика. Чому не можна купувати собаку просто з рук або, гірше того, на ринку? Якщо ви не збираєтеся брати участь у виставках, родовід не настільки істотна. Але тільки родовід може служити хоч якоюсь гарантією відповідності собаки якостям властивою цій породі. Ознака хорошого заводчика: однотипні, красиві собаки, викликають відчуття «міцної породи». Батьки цуценя повинні мати не тільки родоводи, а й сертифікати, що підтверджують їх службову придатність.
3
Вибір цуценяти. Вибрати своє цуценя з посліду - завжди складна задача. Ви можете попросити поради заводчика, а можете керуватися внутрішнім чуттям, але деякі ознаки здоров'я і породності треба знати. Огляньте весь послід. В ідеалі в два місяці цуценята повинні бути практично однакового розміру. Шерсть рівна, м'яка, без лисин. Очі ясні, до трьох місяців з блакитним відтінком. З носа і очей не повинно бути виділень, а під хвостом не повинно бути бруду і злиплої вовни. Огляньте зуби і піднебіння. Неполнозубость і «заяча губа» - спадкові порушення. Таких собак не допускають до виставки. Пупкова грижа (невелика округла опуклість на животі) може завдати чимало проблем. Так само зверніть увагу, щоб на хвості не було зламів, а на задніх лапах - прибулих (п'яте) пальців.
4
Купівля цуценя. Обов'язково укладіть договір купівлі-продажу цуценя. Після його укладення вам на руки повинні бути видані ветеринарний паспорт і метрика цуценяти. Клеймо (гарантія того, що саме ваш щеня має право на родовід) ставлять на внутрішній стороні вуха або в паху. Воно повинно відповідати записаному в щенячого картці (метриці) цуценя.