Як себе вести при виникнення пожежі. Як поводитися при пожежі для школярів.

Згідно зі статистикою, найчастіші місця виникнення пожеж - це багатоповерхові житлові та адміністративні будівлі. По сходових площадок і ліфтовим шахтам дим при загорянні розповсюджується зі швидкістю, що досягає кілька десятків метрів в секунду. Кожен житель багатоквартирного будинку або працівник організації, розташована в багатоповерховій будівлі, повинен знати, як поводитися при виникненні пожежі.
Інструкція
1
Якщо ви відчули запах гару, побачили дим або вогонь - негайно викликайте пожежників. Це можна зробити по телефону, або за допомогою спеціальної кнопки в ліфті. Не витрачайте час на збір речей і документів, попередьте сусідів чи співробітників, якщо пожежа трапилася на роботі. Закрийте вікна та двері, протяг сприяє швидкому поширенню полум'я.
2
Якщо вогнище загоряння невеликих розмірів і знаходиться в межах видимості, спробуйте до приїзду пожежних впорається з ним самостійно. Для цього використовуйте воду, пісок або землю з квіткових горщиків, або накрийте вогонь щільною тканиною.
3
При неможливості загасити пожежу самостійно, негайно залишіть приміщення. При сильній задимленості просувайтеся до виходу повзучи або на четвереньках. Якщо є можливість, намочіть водою рушник або іншу матерчату тканину і дихайте через неї, як через маску. Це зменшить ризик отруєння чадним газом і опіку дихальних шляхів.
4
При сильній задимленості або в разі, якщо вогонь поширився таким чином, що вихід з приміщення перекритий, спробуйте вийти на балкон. Щільно закрийте балконні двері і чекайте приїзду пожежників. Чи не стрибайте з балкона, якщо перебуваєте вище третього поверху. При сильному запаленні вашого приміщення ляжте на підлогу балкона і чекайте допомоги.
5
В адміністративній будівлі завжди є запасний вихід, призначений для евакуації людей при пожежі, у разі якщо основний вихід блокований вогнем. Спробуйте знайти його, просувайтеся з запасного виходу, дотримуючись за стіни. Чи не потягнути за перила, вони можуть привести в тупик, в цокольне приміщення. Так ви тільки втратите час.
6
Ніколи не користуйтеся ліфтом під час пожежі ,: в будь-який момент може виникнути замикання електропроводки, і ви залишитеся блокованим в кабіні. У міру того як ви самі опинитеся в безпечному від вогню і диму місці, подивіться навколо - хто небудь з людей може потребувати допомоги. Якщо в результаті пожежі є постадавшіе - викликайте швидку допомогу. До її прибуття розташуйте людей, які зазнали впливу диму, на землі, розстібніть комір одягу, щоб забезпечити вільне дихання потерпілому.
Пожежі в будинку виникають, як правило, через несправність електропроводки побутової техніки або неполадок під внутреквартірной системі електрообладнання. Найчастіше причиною пожежі стають самі господарі житла, які курять у ліжку або користуються незахищеними джерелами вогню. Як діяти, коли полум'я вже розгорілося?
Інструкція
1
Гасіть вогонь водою (якщо горить не легкозаймиста рідина), пральним порошком, щільною тканиною (пальто, ковдрами). Якщо запалав електроприлад, то заливати його водою можна тільки після того, як він буде знеструмлений. Якщо горить один конкретний предмет, і згасити його самостійно неможливо, викинете його у вікно. Перед цим переконаєтеся, що внизу нікого немає. Якщо ви не впоралися із загорянням протягом декількох секунд, викликайте пожежників. У мобільному телефоні навіть за відсутності сім-карти і слабкому сигналі мережі ви завжди можете викликати екстрену допомогу за номером 112.
2
Пожежа поширилася на інші предмети? Якнайшвидше виведіть або винесіть дітей та престарілих людей на вулицю. При евакуації користуйтеся виключно сходами, а не ліфтом. Перекрийте доступ електроенергії в щитку на сходовій площадці, залучіть увагу сусідів. Якщо приміщення не сильно задимлене, поверніться в будинок, візьміть документи і гроші і біжіть на вулицю, закривши щільно двері. Не відкривайте навстіж вікон. Якщо утворилося багато диму, залишіть приміщення повзком, дихайте через рукав. На вулиці надайте першу допомогу постраждалим - зробіть примочки з холодною водою. Викличте швидку.
3
При виникненні пожежі в місцях скупчення людей зберігайте спокій, будьте прикладом для інших. Якщо берете на себе керівництво натовпом, давайте чіткі команди спокійним голосом без крику. Залишаючи приміщення, тримайтеся стін. Попереду себе притримуйте за плечі дітей. Ваше завдання - якомога швидше зателефонувати в пожежну охорону, навіть якщо ви впевнені, що «хтось напевно туди вже зателефонував». Після гасіння пожежі винесіть димлячі залишки на вулицю, а саме місце загоряння тримайте під пильним контролем.