Як навчати в'язання дітей.

В'язання є одним з найбільш старовинних видів декоративно-прикладного мистецтва. З давніх часів воно відоме в усіх країнах світу, але це не означає, що в'язати стали менше. Кожне нове покоління вносить свій вклад в розвиток цього виду діяльності.
Інструкція
1
Щоб зацікавити дитину цим заняттям, треба показати йому готові вироби ручної роботи. Неважливо, чи буде це плаття для ляльки, або подушечка, вив'язати для подарунка мамі. Розкажіть історію про те, як люди почали в'язати, які існують види в'язання, і запитайте дитини, що для нього цікавіше, навчитися в'язати на спицях або гачком. Ставте питання таким чином, щоб відповідь була в кожному разі позитивним.
2
Якщо дитина не може сам визначити, що йому подобається більше, запропонуйте почати навчання з в'язання гачком, оскільки цей процес він освоїть швидше. Петлі з гачка не падатимуть, як це буває зі спицями, та й освоїти найпростіші прийоми в'язання гачком набагато простіше, ніж спицями.
3
Розкажіть дівчинці або хлопчикові (сьогодні вони теж вибирають в'язання як хобі), як правильно вибирати пряжу, які бувають нитки, який номер гачка або спиць треба вибирати, щоб петлі на в'язаному полотні виходили рівними.
4
Не забувайте хвалити дитину за його старання, навіть в разі невдач. Важливо, щоб людина повірила в свої сили і довів справу до кінця. Не слід підганяти дитину робити роботу швидше, але і затягувати процес не варто, оскільки інтерес пропаде, і дитина не захоче починати все спочатку.
5
Поясніть учениці або учневі, чому вигідно володіти навичками в'язання. Дитині необхідно пояснити в доступній для його віку формі, що навчившись в'язати, він може робити подарунки рідним самостійно, реалізовувати свої творчі плани, а в майбутньому придбати професію або можливість додаткового заробітку. Сьогодні модно мати свій стиль, а за допомогою ексклюзивних в'язаних речей будь-яка дівчинка зможе підкреслити свою індивідуальність.
6
Щоб підігріти інтерес дитини до в'язання, купуйте журнали з фотографіями, описом і схемами в'язаних речей. Подивіться журнал разом з дитиною, запитайте, що йому найбільше сподобалося. Не перестарайтеся в бажанні навчити дитину в'язання, краще скажіть, що у вас є вільний годину сьогодні, щоб дати йому урок, а в наступний раз ви зможете зайнятися з ним в'язанням не раніше, ніж через пару днів. Приказка про забороні плоді ще не застаріла.
Лівші володіють нестандартним мисленням і творчої обдарованістю. Але вважається, що у «ліворуких» дітей бувають проблеми з навчанням. Усереднені шкільні програми не орієнтуються на особливості таких учнів, тому батькам варто поставитися з підвищеною увагою до розвитку і навчання дитини.
Інструкція
1
Психологи рекомендують відмовитися від перенавчання дитини-шульги і попереджають, що зміна провідної руки пов'язана з втручанням в діяльність головного мозку. У дітей можуть виникнути невротичні симптоми: заїкання, страхи, енурез, порушення апетиту і сну, тики, млявість і загальмованість.
2
Відмовившись від зміни провідної руки у дитини-шульги, приділяйте щоденно 15-20 хвилин вправам та іграм, які сприяють розвитку моторики. Це можуть бути плавання, ліплення, плетіння макраме, в'язання, вишивання.
3
«Ліворукі» діти зазвичай дуже повільні і з великими труднощами приступають до занять. Запасіться терпінням і створіть доброзичливу обстановку. Це заспокоїть емоційно нестійких лівшів, інакше вони можуть впасти в паніку і наробити купу помилок.
4
Пояснюйте матеріал покроково. Це допоможе дитині вибудувати логічний ланцюжок і відтворити загальну картину засвоєного.
5
Для закріплення послідовності дій використовуйте творчі завдання. Наприклад, створення ілюстрацій до казок та розповідей. Обов'язково попросіть потім дитину переказати по намальованою картинці зміст літературного твору. Можете запропонувати лівше скласти розповідь по серії сюжетних малюнків. Добре для цього підійдуть дитячі комікси.
6
При навчанні лівші письму враховуйте можливість появи «дзеркального» написання букв. Якщо таке станеться, м'яко і тактовно вкажіть дитині на це.
7
Під час виконання письмових завдань строго фіксуйте місце початку запису і слідкуйте за дотриманням рядка. Приділяйте увагу фонетичному (звуковому) складом слова. Це допоможе попередити і викорінити орфографічні помилки.
8
Через необхідність вирішувати цілий ряд задач одночасно, у лівш виникають проблеми при списуванні. Тому виконання такого роду завдань займає у них набагато більше часу. Ні в якому разі не квапте дитину.
9
Під час читання діти-лівші часто втрачають рядка і намагаються читати текст з середини або справа наліво. Щоб допомогти дитині на перших етапах навчання, закривайте сторінку чистим аркушем, залишаючи відкритим тільки читати склади. Поступово привчайте дитину робити це самостійно. Нехай він виконує таке допоміжне дію доти, поки не почне автоматично стежити за рядком і вибирати потрібний напрямок.
Зверніть увагу
Щоб виявити всі можливі труднощі, обов'язково зверніться до кваліфікованого психолога. Його поради допоможуть правильно побудувати домашні заняття з дитиною-лівшею.
Корисна порада
Займатися з дитиною-лівшею треба систематично, але не більше 20 хвилин поспіль. Потім необхідно зробити перерву, і тільки після відновлення сил можна продовжувати навчання.