Як проростити волоський горіх. волоський горіх пророщування.

Волоський горіх - листопадне дерево з сімейства горіхових. Цю рослину можна зустріти в Кореї, Китаї та Японії, в Середній Азії і на півдні Балкан. Волоський горіх воліє вологі нейтральні або слабощелочние грунту і не відрізняється морозостійкістю. Розмножується ця рослина переважно насінням. Для збереження ознак сорту використовують розмноження щепленням.
Вам знадобиться
  • - горіхи;
  • - тирса;
  • - пісок.
Інструкція
1
Як будь-які насіння, укладені в щільну оболонку, насіння волоського горіха потребують стратифікації. Щоб забезпечити горіхам відповідні умови для проростання, їх висаджують в землю восени. Для весняної посадки слід витримати насіння в умовах холоду та підвищеної вологості.
2
Для посіву використовуйте свіжі горіхи з урожаю цього року. Чим довше вони зберігалися, тим нижче виявиться їх схожість. Якщо у вас є можливість зібрати насіння самостійно, виберіть дозрілі горіхи, які легко випадають з коробочки околоплодника і потримайте їх на сонці день або два. Досушувати насіння можна в тіні.
3
Якщо ви збираєтеся садити горіхи восени, виберіть ділянку слабокислою або слаболужною ґрунту. Кислий грунт слід вапнувати перед посівом. Рівень ґрунтових вод на ділянці повинен бути постійним, але не високим. Перекопайте землю і зробіть у ній борозенку глибиною вісім сантиметрів.
4
Покладіть горіхи в борозенку на ребро на відстані близько сорока сантиметрів один від іншого. Відстань між рядами повинна бути не менше метра. Присипте горіхи землею. В районах з малосніжними зимами посіви слід прикривати травою або тирсою шаром від десяти до двадцяти сантиметрів.
5
Навесні, коли горіхи почнуть проростати, приберіть частини тирси, залишивши пятисантиметровий шар. Насіння волоського горіха проростають нерівномірно, сходи можуть з'явитися навіть через рік.
6
Перед весняної посадкою горіхи витримують протягом терміну від місяця до трьох у вологому піску або тирсі. Насіння з шкаралупою, товщина якої становить менше міліметра, краще замочувати у воді, горіхи з товстою шкурою стратифицируют за всіма правилами.
7
Перед тим як покласти горіхи в тирсу або пісок, замочіть їх на два-три дні у воді кімнатної температури, яку доведеться щодня міняти. Замочені насіння помістіть в контейнер з вологим піском або тирсою на ребро, присипте субстратом і приберіть в приміщення з температурою від трьох до семи градусів. Раз на місяць контейнери з горіхами слід перевіряти і, якщо буде потрібно, зволожувати субстрат.
8
Горіхи з тонкою шкаралупою зберігають при температурі від одного до п'яти градусів в сухому місці, а за місяць до посадки замочують у воді при кімнатній температурі. Коли стулки шкаралупи розкриються, насіння викладають на ребро в контейнер з вологими тирсою і пророщують при температурі близько двадцяти п'яти градусів.
9
Посадіть пророщені горіхи в грунт після закінчення весняних заморозків.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MjxC9KhODNo
Волоський горіх дуже любить вологу і багато світла. Він найкраще росте на помірно вологих карбонатних суглинках, на яких відзначається невисокий постійний рівень ґрунтових вод. У волоського горіха досить потужна коренева система, яка проникає глибоко в грунт. Дозрівання плодів відбувається в жовтні-листопаді, а цвітіння - в квітні-травні.
Інструкція
1
Для того щоб виростити волоський горіх, необхідно для початку відібрати насіння високої якості. Насіння має бути визріли і до того ж легко випадати їх околоплодника. Відібрані на насіння горіхи необхідно підсушити на сонці пару днів. Після цього їх сушать під навісом. Якщо в осінній період посадити нестратіфіцірованние горіхи , то перші сходи будуть спостерігатися наприкінці травня.
2
Для того щоб зберегти горіхи для весняної посадки, необхідно помістити їх в прохолодне місце. За 90-110 днів до посадки їх потрібно закласти у вологий пісок. Температура повинна бути приблизно 7 градусів. Висівати їх потрібно в травні. Найоптимальніша глибина - 7-9 сантиметрів. У посадкову канавку горіх укладіть боком, на ребро. Якщо горіхи посаджені навесні, то перші сходи вже будуть через 10 днів. Наступної весни необхідно сіянці волоського горіха викопати з грядки з грудкою землі. Довжина стрижневого кореня повинна бути більше 40 сантиметрів. Після цього можна висаджувати його на постійне місце.
3
Якщо сіянці використовують як підщепи, то їх потрібно висаджувати по схемі 1х0,25 метра. У рік висадки обов'язково потрібно зробити окуліровку. Для волоського горіха можна виготовити живці з молодих дерев. Досить часто щеплені дерева вступають у плодоношення у віці 8-10 років.
4
Входи горіхів можна спостерігати через 3 тижні. До осені вони виростають приблизно до 15 сантиметрів. Після того як зростання припиняється, починають товстіти стволики. Якщо в липні-серпні постійно поливати сіянці, то вони будуть рости далі, однак перезимувати вони вже навряд чи зможуть.