Як виявити кліща.

Вирушаючи в ліс за грибами та ягодами або просто гуляючи по парку, будьте пильні: ви можете стати жертвою укусу маленького, але дуже підступного комахи - кліща. Адже багато кліщі є розповсюджувачами дуже серйозних захворювань, найбільш небезпечними з яких вважається кліщовий бореліоз та кліщовий енцефаліт.
Інструкція
1
Врахуйте, що кліщі мають невеликі розміри. Дорослі особини досягають у довжину 3-4 мм. Тіло кліща щільне, покрите маленькими щетинками. Забарвлення темно-коричневий або чорний. Якщо ви виявили комаха у себе на тілі, не панікуйте. Для того щоб інфекція потрапила в кров, повинно пройти не менше 2-3 діб. Але й зволікати теж не варто. При укусі людина зазвичай не відчуває болю, оскільки комаха виприсківает в шкіру слину, що володіє знеболюючим ефектом.
2
Тому, вирушаючи до лісу, будьте пильні. Періодично оглядайте все тіло, ймовірність того, що ви знайдете не зачепився за шкіру кліща, буде вище. Адже комаха ніколи не впивається відразу, він вибирає місце укусу від півгодини до декількох годин. Це дає можливість його знешкодити.
3
повзуть по тілу кліща можна відчути моментально, оскільки він зачіпає волосинки на шкірі. Тому найбільш ефективний спосіб виявити комаха - само- і взаімоосмотри. Особливу увагу приділіть шиї, ділянкам шкіри за вухами, паху, внутрішньої поверхні стегон, ліктьових і колінних згинах. Шкіра в цих місцях найбільш тонка, тому кліщі можуть протягом тривалого часу повзти до них. Ще якийсь час йде на те, щоб комаха міцно упилося в шкіру.
4
Виявити укус кліща досить просто. Після того як комаха присмокталися, воно значно збільшується в розмірах. Головка кліща при цьому не видно, вона знаходиться під шкірою. Буває, що паразит впивається ненадовго, а потім відпадає сам. Тоді на місці укусу ви побачите припухлість, червона пляма і відчуття печіння.
5
Якщо ви не побачили кліща на тілі, але виявили чорну крапку, кільцеподібні почервоніння і є підозра на укус, обробіть це місце йодом і зверніться до травмпункту або поліклініку. Взагалі, при виявленні кліща, якщо є можливість, якомога швидше відвідайте медичний заклад.