Як поставити сценку.

У школі, інституті чи будь-якому іншому навчальному закладі іноді потрібна невелика імпровізація. Для підготовки відповіді по темі можна не просто зробити доповідь або переказ, а влаштувати справжнє костюмована вистава з акторами, перевдяганнями і вживанням у роль. Не потрібно думати, що це складно або важко виконати, повірте, поставити сценку не складає абсолютно ніяких труднощів.
Вам знадобиться
  • - сценарій;
  • - костюми.
Інструкція
1
Розподіліть ролі. Будь-який текст набагато краще запам'ятовується глядачам, якщо він вимовляється не монотонно, а викликає співпереживання. Виберіть для кожного учасника найбільш підходящий образ і розподіліть слова між усіма, хто задіяний у вашому міні-спектаклі. Якщо ви ставите п'єсу, в розподіл ролей не буде ніякого праці, але навіть у тому випадку, якщо текст не розбитий за ролями, його завжди можна розділити на окремі репліки персонажів.
2
Підготуйте костюми, адже вони у сценці відіграють одну з найважливіших ролей. Ідеально вивчений текст завжди буде виглядати блякло, якщо актори за зовнішнім виглядом ніяк не відрізняються від своїх глядачів. А от якщо ви підійдете до процесу творчо і перевтілитися повністю, враження від вашого виступу буде набагато сильніше. У хід піде все: старі бабусині перуки, накладні стегна і груди 15 розміру, мушки і мушкетерські плащі. Якщо ваш герой не вимагає особливого костюма, проявіть свою фантазію і доповніть образ вишуканим шарфом або елегантною тростиною. Такі дрібниці завжди запам'ятовуються і обов'язково зіграють на вашу користь.
3
Подбайте про дрібних деталях. Якщо у сценці присутній манна каша або глечик з молоком, не полінуйтеся принести її з собою. Може, молока вам зовсім і не захочеться, зате враження про достовірність такої дії буде найбільш повним. Повірте, ніщо так не підкуповує глядача, як натуральність почавківаній і непідробні аромати мармеладу і свіжого хліба з маслом. Якщо ж замість цього лише робити вигляд, що ваші персонажі щось п'ють і їдять, враження буде вже зовсім не те.
Зверніть увагу
Остерігайтеся брати для постановки складні і довгі твори. Звичайно, ви можете вразити своїх колег або однокласників, але забезпечити собі феєричний провал в даному випадку буде набагато простіше.
Корисна порада
Ніколи не перегравати. Звичайно, в аматорській сценці від вас ніхто і не чекає особливої достовірності виголошення промови чи театральної міміки, але краще мало не дограти, ніж переграти.