Як намалювати Іллю Муромця.

Ілля Муромець - легендарний билинний богатир. Невідомо, чи існував він насправді. І, звичайно ж, неможливо відтворити його справжній вигляд. Але великі російські художники силою своєї майстерності змушують повірити, що Ілля Муромець виглядав саме так, як вони зобразили. І коли хто-небудь чує ім'я знаменитого богатиря, перед очима постають ці знайомі з дитинства образи.
Вам знадобиться
  • Папір, олівець, фарби, пензлик, копіювальний папір, скріпки, репродукція картини із зображенням Іллі Муромця
Інструкція
1
Для початку виберіть зображення Іллі Муромця, яке вам ближче. Найвідоміші картини з ним писали Віктор Васнецов, Микола Реріх, Євген Шитиков, Іван Білібін. Також великою популярністю користується зображення богатиря з мультфільму «Ілля Муромець і Соловей Розбійник». Але цей персонаж захищений патентом, і копіювання його зображення може призвести до конфлікту з правовласником.
2
Якщо у вас достатньо художніх навичок, то спробуйте просто змалювати богатиря з репродукції оригіналу. Звичайно, навряд чи ви повторите картину в маслі, але кілька спростивши фарби і стилізувавши контур, отримаєте цілком впізнаваний образ.
3
Якщо ви не маєте досвіду малювання, перенесіть малюнок за допомогою копіювального паперу. Для цього покладіть на чистий аркуш копірку (попередньо перевіривши, яка з її сторін залишає слід), а зверху зображення Іллі Муромця. Все це скріпіть між собою зажимами, щоб в процесі перекладу малюнок не «з'їхав» в сторону. Обведіть малюнок по контуру. Найкраще для цього використовувати простий олівець, так як слід від нього дозволить вам контролювати процес роботи, а потім легко зітреться. Закінчивши переводити малюнок, розберіть конструкцію і обведіть слід від копірки ще раз, щоб він став більш четкім.Теперь розфарбуйте богатиря фарбами і додайте фон.
4
На жаль, із зникненням друкарських машинок, копіювальний папір стало важко знаходити. Скористайтеся перевіреним «дитячим» способом. Переведіть малюнок за допомогою стекла.Художнікі для цих цілей використовують спеціальний стіл з підсвічуванням. Якщо таке пристосування у вас є, то вам пощастило, тому що працювати на горизонтальній поверхні набагато легше, ніж на вертікальной.Прікрепіте скріпками чистий аркуш поверх малюнка. Притиснувши паперу до скла (за вікном повинно бути світло), ви побачите як малюнок просвічує крізь верхній лист. Обведіть малюнок по контуру. Розберіть конструкцію. Ескіз готовий, можете розфарбовувати.
5
Якщо вас не влаштовує розмір зображення і ви хочете його збільшити, зробіть це за допомогою розмітки. Горизонтальними і вертикальними лініями, проведеними на однаковій відстані, розбийте малюнок на квадрати. Далі виберіть аркуш паперу, який влаштовує вас за розміром. Розбийте його на таку ж кількість квадратів. Природно, сітка на цьому аркуші буде з більш великими осередками. Тепер перенесіть картину квадрат за квадратом. Тобто вміст першої верхньої клітинки вихідного малюнка скопіюйте в першу верхню клітинку створюваного, пропорційно збільшуючи. Спираючись на таку сітку, ви без особливих труднощів перенесете зображення Іллі Муромця навіть на аркуш ватману. Після цього заповніть малюнок фарбами відповідно до вихідним зображенням.