Як відбілити деревину. Як відбілити дерев'яні двері.

Часто при проведенні оздоблювальних робіт потрібно відбілити деревину. Як правило, робиться це для того, щоб фарба лягала на неї рівно, а колір не спотворювався. До того ж, натуральне дерево має плями, їх можна приховати відбілюванням.
Вам знадобиться
  • - кислотні склади;
  • - розчин гідросульфату натрію;
  • - кальцинована сода;
  • - поташ;
  • - вапно.
Інструкція
1
Виберіть відповідне вам засіб для відбілювання. Найчастіше використовують хлорне вапно, щавлеву кислоту, перекис водню або перекис титану. Ряд майстрів працює тільки зі складними складами, і це виправдано, адже суміші значно швидше проникають у волокна і виводять пігмент.
2
Обробіть поверхню дощок 20% -ним розчином гідросульфіту натрію. Залиште на строк не більше доби і покрийте шаром розчину щавлевої кислоти. Через 5 хвилин кислоту потрібно змити водою.
3
Відмінно прочищає поверхню дерева після вибілюючої обробки, піднімає ворс і прибирає смоли наступний склад з 15 грамів хлорного вапна, 30 грамів кальцинованої соди, розведені на кожні 100 грамів води. Приготувати такий склад можна самостійно. Розчиніть в теплій воді потрібну кількість соди, остудіть і всипте хлорне вапно. Після оброблення даними розчином деревину знову промивають водою.
4
Дієво знебарвлює дерево 30% -ний розчин перекису водню. Перед нанесенням цього розчину поверхню промокніть гарячою водою, підсушіть і зробіть обробку 10% -ним розчином нашатирного спирту.
5
Чудово відбілює деревину листяних порід і виділяє текстуру деревини вапняне молоко. Для того щоб його отримати, потрібно 10 г харчової соди і 80 г хлорного вапна розвести в 350 г води і потримати суміш у темряві приблизно дві доби.
6
Для посиленого і швидкого відбілювання можна використовувати наступний склад: 20 г сірчаної кислоти, 15 г щавлевої кислоти - 15, 25 г перекису натрію (або перекису водню -10 г) розведіть на 1 літр. При роботі зі складом дотримуйтесь заходів безпеки. Працюйте в спецкостюмі, гумових рукавичках і респіраторі.
7
Неглибоке відбілювання виробляють складом з 40 г поташу, 150 г хлорного вапна, 1000 г води. Нанесіть суміш на деревину по ходу волокон валиком або широким пензлем і залиште на 10-15 хвилин. Промийте невелику ділянку деревини та оцініть результат. Якщо колір дерева вас влаштовує, промийте дошки водою.
8
Для знебарвлення використовуйте лимонну або оцтову кислоту, попередньо розведені водою з розрахунку 50 г кислоти на 1 л води.
Корисна порада
Деревина деяких порід при відбілюванні набуває часом самі неймовірні колірні відтінки.