Як відрізнити бобра від стриженого кролика.

Нерідко цінне хутро підробляють і видають кролика за бобра. Проявити обережність і знання питання при покупці хутряного виробу має прямий сенс - хутро бобра носиться двеннадцать сезонів, хутро кролика - три.
Вам знадобиться
  • - хутро бобра;
  • - хутро кролика.
Інструкція
1
Перевірте бирки на підкладці хутряного виробу, там має бути написано beaver (бобер), а не rabbit або rex (бобра частіше і вдаліше підробляють з кроликів породи rex) або навіть weasel. Часто тільки продавець намагається видати кролячий хутро за бобра, а виробник не мав мети приховати, що шив, наприклад, шубу не з бобра, а «під бобра».
2
Прощупайте шви: у бобра великі шкурки, з них виробляють прямокутники 30х50-40х65 сантиметрів, які вже потім зшивають. Оброблені шкурки кролика і щипаної нутрії куди менше за розміром: 25х30, 25х35 сантиметрів. Перевірте розміри шкурок, із яких зшито виріб.
3
Пощупайте мездру, у бобра вона щільна, набагато щільніше кролика. Якщо вона хрумтить або має жовтуватий колір, то шкури неякісні.
4
Подуйте на хутро: шкурка бобра практично не продувається до шкіри. Пам'ятайте, що хутро бобра досить непривабливого сірувато-бурого кольору, а не всіх тих яскравих і чистих кольорів, які вам можуть запропонувати.
5
Погладьте хутро долонею: ви повинні відчути легке поколювання. Так колеться остевой волосся, у бобра він дуже жорсткий. Кролик ж на дотик просто м'який.
6
Зверніть увагу: хутро бобра, через густий пух варто перпендикулярно шкірці, а кролячий - лежить. Хутро бобра - водовідштовхувальний, в магазині вам навряд чи дозволять мочити продукт, але якщо ви вже купили хутряний виріб, то можете перевірити: бобер намокне тільки зверху.
7
Зважте виріб на руці, хутро бобра важкий, як би добре він не був вичинені. Попросіть показати вам що-небудь з кролячого хутра і порівняйте вага: бобер набагато важче.
8
Вимагайте талон з тим, щоб вам документально підтвердили, що продають бобра, а не щось інше. Віддайте хутряний виріб на експертизу в НДІ хутряної промисловості, АНО «Союзекспертіза» ТПП РФ (СОЕКС), НДІ Товарних експертиз або інша установа, яка надає подібні послуги. Це найнадійніший спосіб.