Як задати діапазон в Excel.

Microsoft Office Excel - найбільш поширене додаток, що застосовується для роботи з відносно невеликими масивами даних. Цей табличний редактор надає можливість використовувати досить широкий набір вбудованих функцій для математичної і статистичної обробки вводяться користувачем значень. Часто такі функції вимагають вказівки на діапазон комірок таблиці, з яких вони повинні брати дані для своєї роботи.
Вам знадобиться
  • - табличний редактор Microsoft Office Excel.
Інструкція
1
Запустіть Microsoft Excel, завантажте потрібну таблицю, встановіть курсор введення в ту клітинку, куди повинна бути поміщена формула і клацніть по відповідній піктограмі лівіше рядки формул. У розкрився діалозі відшукайте потрібну функцію, виділіть її та натисніть кнопку OK. Майстер вставки формул відкриє діалогове вікно і встановить курсор в перше поле форми.
2
Виділіть за допомогою миші потрібний діапазон комірок таблиці - це може бути декілька осередків в одній з колонок або рядків, або ціла область, що включає набір осередків кількох рядків і колонок. Якщо потрібно в якості діапазону комірок вказати цілу колонку або рядок, то просто клікніть її заголовок. Excel сам закодує потрібним чином все, що ви виділили, і помістить відповідний запис у те поле форми, де знаходиться курсор вводу.
3
Повторюйте таку операцію вказівки потрібного діапазону в кожному полі, де це потрібно. Після того як ви закінчите введення аргументів функції і натиснете кнопку OK, формула разом із зазначенням діапазонів буде поміщена в клітинку таблиці.
4
Можна вписати діапазон комірок «вручну», тобто не використовувати можливість табличного редактора автоматично визначати і перетворювати у відповідний запис виділену за допомогою миші область. Для цього, включивши режим редагування вмісту комірки з формулою (F2), встановіть курсор в то її місце, куди має бути поміщено вказівку діапазону. Потім введіть посилання на першу (ліву верхню) його осередок, поставте двокрапку і введіть посилання на останню (праву нижню) осередок.
5
Зазвичай посилання містить одну або дві букви латинського алфавіту (вказує колонку) і число (вказує рядок). Однак якщо в настройках заданий інший стиль посилань, то обидві її частини будуть числами, але перед номером стовпця треба буде ставити літеру C (це англійська літера), а перед номером рядка - R. Для посилання на всі комірки рядка або колонки вказувати обидва параметра потрібно - наприклад, всю колонку D можна позначити записом D: D.