Як подавати супи.

Хороший наваристий борщ, бархатистий суп - пюре, прозорий бульйон з крутонами - всі ці та багато інших супи цілком можуть стати «головними» героями вашого званого обіду. І, звичайно ж, вони потребуватимуть гідної подачі. Правил тут існує трохи, і ви їх легко запам'ятаєте.
Інструкція
1
Ви можете вибрати сервірувати Чи легкі супи, супи-пюре і заправні супи з гарніром (такі як щавлеві щі з яйцем) в бульйонних чашках або поставити для них глибокі супові тарілки. Для бульйонів, гарніруемих грінками або пиріжками, бульйонна чашка обов'язкове. Супи, приготовлені за рецептами східних народів, їдять з мисок або піал. Існує ряд кухонь, в яких прийнято подавати суп в горщиках.
2
До бульонам і супів-пюре прийнято подавати десертну ложку, до густих заправних супів - їдальню. Японський суп з локшиною можна їсти, як прийнято в Японії - за допомогою паличок. З'їдаючи спочатку локшину, а потім спеціальною ложкою або прямо з чаші, випиваючи бульйон. В європейському етикеті також допустимо з'їсти спочатку заправку з бульйону або протертого супу, а потім випити залишки з бульонной чашки.
3
Сам суп приносять на стіл в супниці, якщо це блюдо по класичному європейському рецепту або у великому горщику. І супниця, і горщик повинні бути накриті кришкою. Той, хто розливає суп, спочатку знімає з нього кришку, скориставшись, щоб не обпектися серветкою, і кладе її зовнішньої стороною вниз. Потім необхідно, взявши в ліву руку тарілку або чашку, правою, озброївшись ополоником, почати розливати суп. Його не було збовтують, а спочатку кладуть густу частину і лише потім доливають рідку. Суп повинен займати? від обсягу тарілки.
4
Супи, що подаються в бульйонних чашках, чи не розливають за столом, а приносять з кухні (або від плити) вже порційно.
5
Якщо вам подали суп в горщику, під скоринкою з тіста, корочку прийнято зрізати ножом.Супи, по температурі подачі, поділяються на гарячі і холодні. Гарячі подають при температурі не вище 70оС, а холодні - не нижче 15оС.
Корисна порада
До деяких супів подаються грінки, крутони, пиріжки, до холодних - бісквіти та лід. Переконайтеся, що для хлібобулочних виробів ви поставили спеціальні тарілки, зліва від гостя.Сметану до супів подають окремо, в соуснику, вершки - в молочарі. Нарізану зелень, скибочки лимона, лід - порційно, в розетках.