Як зберегти цибулини тюльпанів до весни.

При вирощуванні тюльпанів звичайним способом у відкритому грунті цибулини цих квітів висаджуються в землю восени. Однак деякі садівники, стикаючись з тим, що осінні посадки пошкоджуються гризунами, намагаються зберегти цибулини для весняної посадки. При дотриманні ряду умов це цілком можливо.
Вам знадобиться
  • - марганцівка;
  • - сфагнум;
  • - щільна обгортковий папір.
Інструкція
1
Підготовку цибулини тюльпана до тривалого зберігання слід починати відразу, як тільки рослина відцвіте. Для того щоб цибулина правильно сформувалася, Обломов насінну коробочку.
2
Коли два верхніх листка рослини пожовтіють, викопайте цибулини із землі. Зазвичай це відбувається на початку липня, але у вашому саду можуть виявитися і більш пізні сорти. Викопувати тюльпани найкраще в суху, невідь сонячну погоду. Витягнуті з землі рослини підсушіть в тіні протягом двох-трьох днів, розклавши їх рівним шаром на сухій поверхні.
3
Відокремте цибулини від стебел і коренів. Хворі цибулини найкраще відразу ж викинути. Обробіть посадковий матеріал в слабкому розчині марганцівки протягом півгодини. Оброблені тюльпани необхідно підсушити протягом трьох-п'яти днів, розсипавши їх в один шар на сухий тканини або паперу.
4
Зберігаються цибулини в картонних або дощатих ящиках. Щоб посадковий матеріал не зіпсувався, насипте тюльпани в коробки в два шари і поставте ємності в сухе приміщення з температурою не нижче двадцяти трьох градусів. До серпня температуру, при якій зберігаються цибулини, слід знизити до двадцяти градусів, а в вересні - до п'ятнадцяти.
5
Коли температура ґрунту триматиметься на рівні десяти-п'ятнадцяти градусів, цибулини садять в землю. Якщо ви не збираєтеся висаджувати тюльпани восени, загорніть цибулини в декілька шарів щільної обгорткового паперу, проробивши в ній дірочки, і приберіть в овочеве відділення холодильника. Можна обернути цибулини сфагнумом.
6
У квітні можна посадити долежати до весни тюльпани в неглибокий ящик. Насипте в нього садову землю і щільно розставте цибулини на цьому шарі. Засипте тюльпани п'ятисантиметровим шаром землі і полийте.
7
Після появи сходів прикопайте ящик в саду. Тюльпани, посаджені таким способом, зацвітуть пізніше тих, які були висаджені восени.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=b715BpbRdmY
Корисна порада
Зберігати цибулини тюльпанів до весни небажано. Щоб уберегти рослини від гризунів, цибулини можна садити на грядки або клумби в корзинах з дротяної сітки.
Для цибулини тюльпана літнє зберігання є найвідповідальнішим періодом. Це час, коли всередині цибулин відбуваються складні процеси формування зачатків майбутнього рослини. Неправильне зберігання може призвести до того, що цибулина не дасть квітки.
Інструкція
1
Тюльпани треба викопувати щорічно. Без цього може знизитися коефіцієнт розмноження, цибулини стануть дрібніше, будуть схильні до ризику ураження хворобами і шкідниками, в грунті нагромадяться мікроорганізми.
2
Прибирати цибулини треба на початку липня, коли листя стануть бурими і зів'ялими, але не зовсім засохлими, так як може порушитися зв'язок цибулин в гнізді. Викопані цибулини повинні мати світло-коричневий колір. Ділянка після викопування цибулин треба перекопати.
3
Дочекайтеся сухої погоди і викопайте цибулини , після чого складіть їх в ящик. Кілька днів знадобиться для їх сушки. Просушивши, цибулини тюльпана треба очистити від луски, коренів і землі. Звертайтеся з ними обережно, щоб не пошкодити.
4
Викопані цибулини потребують протравливании 0,5% розчином марганцівки протягом півгодини. Це захистить цибулини від шкідників і хвороб.
5
Квіткові господарства обладнані спеціальними сховищами, підтримувати необхідну температуру і вологість там просто. У домашніх умовах квітникарям-любителям залишається використовувати як сховищ сараї або горища. Сонячні промені або дощ туди не потраплять, що стосується підтримки потрібної температури, це більш складне питання.
6
Постарайтеся в перший місяць створити такі умови зберігання, щоб цибулини зберігалися при температурі не нижче 23? С і не вище 25? С. Квіткова брунька закладається в цих межах температур. Приміщення треба регулярно провітрювати, щоб вологість не перевищувала 70%.
7
Починаючи з серпня, температуру необхідно знизити до 20? С, ближче до вересня вона повинна стати близько 15? С. Кількість провітрювань можна поступово скоротити.
8
Протягом літніх місяців намагайтеся переглядати посадковий матеріал. Видаляйте підозрілі на вигляд цибулини , вони можуть виявитися хворими. Майте на увазі, що зберігати цибулини тюльпана потрібно далеко від мишачих нір. Для мишей тюльпани є особливим ласощами.