Як купити кімоно.

З кожним роком різні види східних єдиноборств набирають велику популярність як серед дорослих, так і серед дітей. Незалежно від того, хобі це чи професійні заняття, необхідно подбати про спеціальному одязі - кімоно. У кожному виді східних єдиноборств воно має свою назву: дзюдо-ги - кімоно для заняття дзюдо, карате-ги - для заняття карате, а для занять тхеквандо кімоно носить назву - добок. До вибору будь-якого слід підходити грунтовно.
Інструкція
1
Все види кімоно можуть бути змагальними і тренувальними. Модель кімоно для змагань виготовляють з більш твердої тканини, ніж тренувальні. Тканина для пошиття кімоно відрізняється підвищеною зносостійкістю і називається плетінка. Після прання вона, як і інша тканина, може отримати усадку. Тому купуйте костюм на розмір більше.
2
Традиційно кімоно буває білого і синього кольорів. Для таких видів єдиноборств, як самбо або дзюдо, під час тренування зовсім неважливо, якого кольору на вас кімоно. Але слід знати, що на змаганнях в білому кімоно повинен бути одягнений спортсмен, якого запрошують першим, а його противник - в синє.
3
Перш ніж купити кімоно, зверніть увагу на комплектацію. В змагальний комплект входять куртка і штани. Пояс до змагальних моделям отримується окремо. Залежно від кваліфікації спортсмена колір пояса може бути білим, зеленим, помаранчевим, синім, коричневим або чорним. У деяких дитячих моделях білий пояс йде комплектом.
4
Купуючи кімоно, особливу увагу потрібно звернути на його якість. Переконайтеся, що всі шви і строчки рівні, так як перша ознака низької якості - це криві строчки. Ретельно перевірте лацкани, пройми і коліна. Справа в тому, що в багатьох видах східних єдиноборств основні елементи боротьби - це кидки і захвати, тому відповідні деталі кімоно повинні бути особливо посилені спеціальними вставками. Пояс також виконується з міцного матеріалу.
5
При виборі кімоно слід пам'ятати, що судді на змаганнях строго стежать, як дотримуються всі вимоги, пропоновані до одягу спортсмена і їх зовнішньому вигляду.
6
Купити кімоно можна в будь-якому магазині спортивних товарів або спеціальної спортивного одягу. Також можна замовити кімоно в спортивному інтернет-магазині. Головна умова - точно знати, який розмір вам потрібен.