Як вилікуватися від туберкульозу.

Незважаючи на загальне поліпшення добробуту населення, захворюваність на туберкульоз та виявлення важких і запущених форм цього інфекційного процесу навіть сьогодні являє величезну проблему як для пацієнтів, так і для лікарів-фтизіатрів, які займаються цією проблемою.
Інструкція
1
Излечение цієї інфекції неможливо без своєчасного виявлення хвороби, тому щорічне флюорографічне обстеження для дорослих і туберкулінова діагностика (реакція Манту) у дітей залишаються обов'язковими заходами навіть в цивілізованих країнах і у благополучних пацієнтів.
2
Обов'язково зверніться за лікарською допомогою при тривалому кашлі (навіть якщо він не супроводжується жодними іншими симптомами), обший слабкості і занепаді сил, причину яких виявити не вдається, тим більше навіть при одиничному епізоді виділення з мокротинням будь-якого, самого незначної кількості крові.
3
Після встановлення діагнозу обов'язкова госпіталізація пацієнта в стаціонар для уточнення розміру ураження одного органа і організму пацієнта в цілому.
4
В стаціонарі проводиться ретельне обстеження кожного пацієнта, яке дозволяє виявити супутні захворювання, що ускладнюють як протягом туберкульозу, так і обмежує можливості медикаментозного і допоміжних способів лікування (фізіотерапія, санаторно-курортне лікування, оперативне лікування в запущених випадках).
5
Обов'язково призначення посиленого харчування, яке повинно містити підвищену кількість білка (дозволяє компенсувати розпад тканини в запальному вогнищі) і вітамінів (стимулюють активність системи імунітету організму).
6
При підборі хіміотерапевтичного лікування обов'язково враховується чутливість збудника туберкульозу (мікобактерії Коха) до конкретних лікарських засобів. Для цього проводиться бактеріологічне дослідження мокротиння з визначенням чутливості збудника і визначається реакція організму пацієнта на лікування взагалі.
7
Самостійне лікування туберкульозу без використання спеціально підібраних препаратів, які може призначати тільки кваліфікований лікар, використання тільки методів народної медицини неефективно і небезпечно для здоров'я хворого та оточуючих. Але комбіноване лікування, в якому будуть розумно поєднуватися методи офіційної медицини і народна терапія, цілком виправдано. Це лікування можливе тільки під постійним лікарським наглядом і контролем.