Як вибрати автомобільне масло.

Помилка, допущена при виборі автомобільного масла, може привести до дуже неприємних наслідків. В кращому випадку збільшиться витрата палива і масла, а потужність двигуна знизиться. В гіршому ж випадку термін служби двигуна істотно скоротиться.
Інструкція
1
В першу чергу дізнайтеся, яке саме масло радить заливати виробник двигуна вашої машини. Зверніть увагу, що мова йде саме про двигун, а не про марку автомобіля. Як правило, всі вимоги до моторного масла описані в сервісній книжці, проте, якщо у вас її немає, то можна буде дізнатися всю цікаву для вас інформацію на офіційному сайті виробника. Не варто довіряти форумам і радам товаришів! Користуйтеся лише офіційними даними.
2
Подумайте, чи влаштовує вас те масло, яке залито на даний момент. Справа в тому, що змішувати різні масла категорично не можна, так що якщо ви виберете іншу марку, то спочатку вам доведеться як слід промити двигун. Щоб визначити, чи слід міняти масло, зверніть увагу на його витрату. Якщо він значно перевищує норму, зазначену виробником двигуна, то масло дійсно пора міняти.
3
Складіть список марок моторних масел, які рекомендовані виробником двигуна вашого автомобіля. Продавці-консультанти в спеціалізованих магазинах найчастіше намагаються продати більш дороге масло, стверджуючи, ніби список далеко не повний, і саме цей товар якнайкраще підійде для мотора вашої машини, хоча його виробник про це і не знає. Не піддавайтеся на провокації. Важливо також пам'ятати про те, що деякі виробники автомобільних масел вказують на етикетках практично всі марки автомобілів, не уточнюючи, для якого саме двигуна масло підійде. Звертайте увагу тільки на допуски масла, і на їх відповідність допускам, рекомендованим виробником двигуна.
4
Виберіть масло з найбільш придатною в'язкістю. Якщо в'язкість раніше залитого в двигун масла вас влаштовує, то достатньо купити таке ж масло, як і минулого разу. Якщо ж витрата перевищує зазначену виробником норму, то в'язкість слід підвищити. Як правило, чим старше двигун і чим більше пробіг, тим вище повинна бути в'язкість. Але пам'ятайте про те, що вона в будь-якому разі не повинна перевищувати допустимого значення.