Як тестувати материнську плату.

Тестування материнської плати потрібно для встановлення причини її поломки. Встановивши причину, можна зробити дії, які повернуть працездатність цього найважливішого елементу в комп'ютері.
Інструкція
1
Зробіть наступне, щоб протестувати материнську плату. Вимкніть живлення, від'єднайте від материнської плати всі зовнішні пристрої, такі як миша, клавіатура, ігрові джойстики і т.д. Часто трапляється так, що через одного неякісно зібраного приладу може не працювати вся материнська плата.
2
Увімкніть живлення, запустіть комп'ютер. Якщо материнська плата не почала працювати, значить причина не в несправності якого-небудь пристрою. Якщо ж запрацювала, вимкніть комп'ютер і по черзі підключайте і запускайте його, щоб з'ясувати, в якому з пристроїв криється несправність.
3
Перевірте кнопку Reset, щоб тестувати материнську плату. Трапляється, що кнопка перезавантаження може коротити. Це відбувається внаслідок окислення контактів або якого-небудь зміщення. Від'єднайте дріт від кнопки і запустіть комп'ютер. Якщо материнська плата все ще не працює, продовжуйте шукати причину несправності.
4
Візьміть вольтметр, перевірте напругу на батарейці Біос, щоб зрозуміти, чому не працює материнська плата. Напруга на батарейці не повинно бути нижче 2,9 В, а значення сили струму повинно знаходитися в межах від 3 до 10 мкА. Якщо якийсь з цих показників виходить за межі рекомендованих значень, батарейку потрібно замінити.
5
Обнулите CMOS модуль. Це можна зробити за допомогою спеціальної перемички або витягнувши батарейку біоса і залишивши на кілька хвилин. Поверніть батарейку на колишнє місце, спробуйте включити материнську плату. Можливо, справа в блоці живлення. Спробуйте його перевірити на іншому комп'ютері. Найвірніший спосіб визначити працездатність материнської плати полягає в наступному.
6
Вимкніть від неї всі пристрої, як внутрішні, так і зовнішні. Залиште на ній тільки процесор і блок живлення. Запустіть комп'ютер. Якщо динамік біоса при запуску пищить, значить материнська плата вашого персонального комп'ютера знаходиться в робочому стані.