Як визначити хвору печінку.

Печінка виконує важливу функцію в організмі, фільтрує і нейтралізує шкідливі речовини і токсини. Захворювання печінки можуть викликати об'єктивні, суб'єктивні скарги або протікати безсимптомно. Дізнатися про проблеми з цим органом можна методом інструментального та апаратного дослідження.
Вам знадобиться
  • - направлення на обстеження.
Інструкція
1
Якщо вас турбує гіркота в роті, важкість у правому підребер'ї, присутній наліт на язиці, порушено травлення, спостерігаються періодичні запори або діарея, зверніться до лікаря гепатолога.
2
При захворюваннях печінки може підвищуватися температура, бути присутнім загальна інтоксикація організму, слабкість, часті простудні та вірусні захворювання, печіння в шлунку, якщо функціональна здатність печінки порушена і жовч заплесківается в шлунково-кишковий тракт.
3
При загальному огляді поставити точний діагноз неможливо. Основними методами обстеження, які вам обов'язково призначать, є загальний і біохімічний аналіз крові, ультразвукова діагностика. Аналізи крові показують рівень трансаміназ, фосфатази, присутність або відсутність онкомаркерів, вірусної інфекції.
4
УЗД показує присутність новоутворень, їх діаметр, дозволяє визначити протоки жовчного міхура. Якщо даний метод показав функціональні зміни в печінці, жовчному міхурі або протоках, то гепатолог призначить магнітно-резонансну або комп'ютерну томографію і при необхідності візьме пункцію за допомогою тонкої голки. Взятий матеріал досліджується на наявність онкології та вірусних інфекцій.
5
Методи магнітно-резонансної та комп'ютерної томографії дають точну картину структури печінки, показують чіткий контур новоутворень, уражень і дозволяють визначити їх локалізацію.
6
Додатково вам можуть призначити зондування. Це дозволяє взяти аналіз жовчі і перевірити його по всіх біохімічними показниками. За допомогою зондування достовірно можна визначити присутність паразитів і найпростіших.
7
На підставі комплексного обстеження лікар ставить точний діагноз і визначає тактику подальшого лікування. Поставити діагноз тільки на підставі скарг пацієнта неможливо, так як деякі захворювання протікають безсимптомно або носять виражений характер.