Як виростити алое.

Одним з найвідоміших кімнатних рослин є алое або, як його часто називають в Росії, столітник. Напевно кожному з вас воно знайоме. Однак багато вирощують алое на своєму підвіконні зовсім не для прикраси інтер'єру, а як живе ліки, які завжди є під рукою. Так як же виростити алое в домашніх умовах.
Інструкція
1
Постарайтеся створити сприятливі умови для вирощування алое, вони повинні бути максимально наближені до природних. Для цього варто враховувати той факт, що алое потребує великої кількості тепла і світла, що, втім, зовсім не означає, що слід перетворити квартиру в спекотні тропіки. Досить поставити горщик з рослиною на світлий, теплий і затишний підвіконня, який знаходиться на південній стороні. Влітку можна сміливо виносити горщик на балкон.
2
Зверніть увагу на грунт, в якій росте алое. Вона повинна складатися на одну чверть з піску. Відмінно підійде готова суміш для кактусів (можна купити в квітковому або господарському магазині). Алое не вимагає частого й рясного поливу. При температурі повітря 15-16 градусів досить поливати столітник один раз в один-два тижні. Для даної рослини становить велику небезпеку загнивання коренів, тому слід заздалегідь подбати про хороше дренажі у вигляді керамзиту або битої цегли. Також слід уникати попадання води в розетку листя.
3
У літній період можете підгодовувати алое мінеральними добривами, хоча дана процедура є зовсім не обов'язковою. Молода рослина рекомендується пересаджувати один раз на рік (навесні), старе - кожні три роки.
4
Алое розмножується бічними або верхівковими відростками, їх можуть дати навіть зовсім молоді рослини, висота яких досягла п'ятнадцяти сантиметрів, а листя і стебло досить угодовані. У відростків може бути всього два листочка, не мають колючок. Молодий росток, що виріс біля основи алое, вже має свої корені і тому здатний жити самостійно. Вийміть його акуратно із землі і висадіть в підготовлений горщик з грунтом. Відросток має властивість швидко адаптуватися до нових умов проживання. Перші три тижні життя молодої відросток особливо потребує регулярного поливу - три рази на тиждень, але порції води при цьому повинні бути невеликі.