Як прискорити роботу мозку. Як стимулювати роботу.

Добре, коли мозок працює з точністю та швидкістю потужного комп'ютера. Але іноді він починає підбивати - забуваються потрібні речі, нові знання засвоюються повільніше і з труднощами. Не варто падати духом - таке «уповільнення», як правило, оборотно. Роботу мозку цілком можна прискорити і зробити більш ефективною.
Інструкція
1
Скорегуйте свій раціон харчування. Мозок не зможе нормально працювати без певного набору речовин. Сюди відносяться вітаміни (особливо А, Е, С групи В), залізо, фолієва кислота і поліненасичені жирні кислоти. В раціон можна включити печінку, картоплю в мундирі, жирну рибу, житній хліб, молоко, фрукти, овочі і рослинні масла.
2
Надайте мозку достатньо часу для відпочинку. Мозок може «сповільнюватися» просто через хронічної втоми. Тому важливий і повноцінний сон, і вміння переключатися з вирішення серйозних проблем на види діяльності, які не вимагають напруженої роботи мозку.
3
Збільшити фізичну активність. Вона забезпечує більш інтенсивне кровопостачання мозку (що посилює і приплив до нього кисню). І це значно покращує і прискорює роботу мозку. Найбільш ефективні аеробні навантаження (наприклад, пробіжка), але і звичайна ранкова зарядка дасть прекрасний ефект.
4
Регулярно тренуйте мозок. Навіть рішення простеньких «дитячих» задачок і ребусів прекрасно стимулює мозок. Гарні для його тренування кросворди і сканворди, заучування віршів. Інший спосіб - відвідування нових місць (наприклад, навіть на роботу можна йти не єдиною і звичною дорогою, а різними). Добре стимулює мозок і зміна робочої руки. Якщо ви звикли все робити правою рукою, спробуйте ті ж дії виконати лівою і, навпаки.
5
Користуйтеся інтернетом. Фахівці дійшли висновку, що робота в системах пошуку інтернету дозволяє швидше приймати рішення і швидше міркувати. Пояснюють вони це тим, що пошук потрібних відомостей активізує ті частини мозку, що не задіюються при пошуку тієї ж інформації в друкованому джерелі. Активність мозку підвищується майже в два рази, що і позначається на швидкості обробки інформації та прийнятті рішення.
6
Використовуйте ноотропні препарати. Така назва носять ліки, що підвищують розумову працездатність, поліпшують здатність до навчання, що стимулюють активність мозку (наприклад, «Пірацетам» або «Ноотропил»). До цього заходу «прискорення» мозку можна звертатися тільки після консультації з лікарем-неврологом.
Способи, що дозволяють стимулювати роботу мозку і змушують його працювати інтенсивніше, ніж зазвичай, грунтуються на зміцненні нейронних зв'язків між клітинами мозку, на посиленні припливу крові до судин головного мозку і збільшенні кисню в складі крові.
Інструкція
1
Перший спосіб носить медикаментозний характер. До нього відносяться стимулятори і ноотропи. Російським охороною здоров'я стимулятори заборонені, ноотропи широко використовуються в медичній практиці і знаходяться у вільному доступі - за рідкісним винятком.
2
Як би не були ефективні препарати, без дотримань певних правил організації життя їх дія не буде ефективним і закріпленим в повній мірі. Без них можна навіть обійтися, якщо вести здоровий спосіб життя і слідувати певним правилам.
3
Для того щоб самостійно і без препаратів стимулювати роботу мозку, відмовтеся від шкідливих звичок - куріння і вживання алкоголю.
4
Відмовтеся від кави і міцного чаю - їх також можна віднести до шкідливих звичок. Стимуляція ними мозку короткочасна і неефективна. Замініть ці напої свіжими соками. Особливо корисні буряковий, морквяний, гранатовий, виноградний соки.
5
Спіть не менше 8 годин на добу.
6
Харчуйтеся повноцінно і збалансовано відповідно до віку і родом занять. Їжа повинна бути з достатнім для активної життєдіяльності набором вітамінів, амінокислот, білків і вуглеводів. Жири не сприяють активізації роботи мозку, їх має бути обмежена кількість і краще, якщо вони будуть рослинного походження.
7
Постійно навантажуйте свій організм фізично - навантаження повинні бути посильними в літньому віці і вельми великими в молодому.
8
Займайтеся розумовою тренінгом. Читання, спілкування, подорожі, а головне, осмислення цих процесів і вербалізація, не дозволяє мозку «застоятися», він знаходиться в активному режимі. Літнім людям, страждаючим різними формами старечого недоумства, лікарі настійно рекомендують займатися вирішенням завдань, розгадуванням кросвордів.
9
Вчіться чергувати напруження і розслаблення, роботу і відпочинок. Кращий відпочинок для розуму - зміна роду занять, де обов'язкова та інтенсивна діяльність змінюється легким, необтяжливим заняттям «в задоволення».